Úvodní trénink absolvoval prvoligový výběr mladých nadějí Jihlavy na umělé trávě Na Stoupách. „Ten pondělní zahajovací byl takový volnější,“ nastiňuje kouč Pavel Procházka.

Postupně se zátěž bude zvyšovat, ale hodně neoblíbených výběhů se hráči prý bát nemusí. „Něco sice mám naplánované na soustředění, ale co se týká tréninků v Jihlavě, tak takřka všechno budeme dělat na hřišti. Kondici nechceme dělat odděleně od balonu. Spíš aby to kluky bavilo a zároveň to mělo smysl. Na atletickou dráhu půjdeme spíše necíleně,“ odhaluje svou tréninkovou strategii.

„A samozřejmě nevynecháme posilovnu, obratnostní věci v hale, kompenzační a regenerační cvičení,“ doplňuje.

Kondiční blok pak vyvrcholí na konci ledna pětidenním soustředěním v Bystřici nad Pernštejnem. „Mám to tam osahané. Jezdíme tam pravidelně, známe prostředí, kluci byli vždycky spokojení a já věřím, že i teď to bude dobré soustředění,“ komentuje Procházka.

Nejen v týdnu, kdy absolvují tréninky, ale i o víkendech se budou muset hráči pořádně otáčet. Ovšem to je čeká ta nejpříjemnější část přípravy. Utkání. A nebude jich málo.

„Máme nasmlouvaných deset zápasů, což je pro tu zimu myslím optimální. Každý víkend hrajeme, aby měli hráči potěšení z fotbalu,“ říká trenér mladíků, kterému se na prvním tréninku hlásilo sedmnáct fotbalistů. „Momentálně máme patnáct hráčů a dva gólmany,“ potvrzuje. „Ale to zřejmě není konečná podoba. Až po posunech v celém klubu se uvidím, v jaké podobě tým zůstane,“ dodává Procházka.

Kdo je v týmu
Brankáři: Jan Kotnour, Jan Toman.
Obránci: Tomáš Beránek, Dominik Procházka, Jan Vonásek, Lukáš Hráček, Radek Cipruš, Jan Caha.
Záložníci: Jakub Vodáček, Jan Kolařík, Miloslav Brabec, Radim Šuta, Alois Zeman, Martin Štancl.
Útočníci: Petr Císař, Jan Svoboda, Jindřich Kučera.
Trenér: Pavel Procházka, asistent trenéra: Radek Cipruš.

Práce s mládeží mě baví víc, říká Procházka

Jihlava - V létě z Jihlavy zamířil do 1. FC Brno, odkud ale nečekaně rychle odešel do divizního Žďáru nad Sázavou, se kterým absolvoval zbytek podzimu. Ovšem trenérské kroky navedly Pavla Procházku zpět do Jihlavy, kam se po půl roce vrací.

Ve zbytku prvoligové sezony bude vést mladší dorostence FC Vysočina, které přebral od nynějšího kouče ligové zálohy staršího dorostu Pavla Kuchty.
A proč zamířil Pavel Procházka opět do druholigového klubu?

„Je rozdíl mezi prácí v dospělém amatérském fotbale a trénováním mládeže v profesionálních klubech, které mají koncepci. Ta práce mě víc baví,“ říká nový kouč mladších dorostenců FC Vysočina. „Navíc mi dalo velké úsilí doplnit si vzdělání. Obohatil jsem se, chytlo mě to, a do budoucna chci být u mládeže,“ dodává Procházka.