„Zatím jsme se dohodli na půlroční smlouvě s opcí na další působení,“ uvedl ředitel klubu Zdeněk Tulis. „Jsem rád, že k nám přišel tak zkušený fotbalista, jakým Pavel Mareš je. Měl by zvýšit konkurenci a zkvalitinit zadní řady. Nejdřív musíme zhodnotit jeho momentální fyzický stav a podle toho budeme pracovat, aby byl co nejdříve k dispozici,“ mne si ruce kouč Karol Marko, stejně jako šéf klubu Tulis.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo najít společnou řeč s tak zkušeným a kvalitním hráčem, jako je Pavel Mareš. Měl by nejen zkvalitnit obranu, ale zároveň pro jaro eliminovat problémy se složením týmu při zraněních či karetních trestech.“

Samotný hráč se na své působení na Vysočině těší. „Chtěl bych klubu svými výkony maximálně pomoci. Působení v Jihlavě beru po dvou neúspěšných letech na Spartě, jako svůj druhý začátek v Česku,“ uvedl na klubových stránkách třatřicetiletý levý bek, který se ale postupem času přeučil na stopera.

„Musím říci, že už se lépe cítím na pozici stopera. Mám hru celého týmu více před sebou a mohu organizovat celou obranu. Vlastně takto mohu lépe prodat své zkušenosti.“

V novém působišti se bude muset se spoluhráči ještě seznámit. „Je pravdou, že většinu svých spoluhráčů znám jen podle jmen. Trochu blíže znám snad jenom Petra Faldynu a Václava Wintera,“ prozradil Mareš, který se měl fanouškům představit již včera v přípravném utkání proti divizní Třebíči. Diváci se ho ovšem nedočkali. „Měl drobné nachlazení, takže jsme ho ušetřili,“ řekl slovenský trenér Marko.

KDO JE PAVEL MAREŠ
Narozen: 18. 1. 1976 ve Zlíně.
Výška: 188 cm, váha: 84 kg.
Bilance v české lize: 78 zápasů / 6 gólů.
Bilance v Petrohradu: 129 / 11.
Bilance v reprezentaci: 10 / 0.
Kariéra: Otrokovice, Hulín, Ratíškovice, Zlín, Bohemians Praha (1999-2001), Sparta Praha (2002), Zenit Petrohrad (2003-2007), Sparta Praha (2007-2009).