„Ano, mělo se hrát ve čtvrtek, program soustředění se ale vždy dolaďuje až na místě,“ potvrdil mluvčí klubu Miroslav Fuks. AC Lumezzane byl posledním soupeřem zápasového programu herního soustředění.

„Na úvod je třeba zdůraznit, že jsme se utkali s velmi kvalitním celkem, neboť III. italská liga je minimálně na úrovni II. české,“ porovnal soutěže jihlavský kouč. Důkazem toho je obsazení třetí nejvyšší soutěže na Apeninském poloostrově.

„Aktuálně v ní působí například Reggiana, Padova či Verona, tedy kluby, které ještě poměrně nedávno hrály v Serii A,“ přiblížil Marko.

První poločas nebyl ze strany hostů úplně ideální. Na poměrně malém hřišti hodně kazili a prohráli ho 2:1. „Domácí byli techničtější a více nebezpeční.

Přímý kop z velmi dobré parkety zkazil i Dupal, zatímco soupeř ze stejné pozice vstřelil úvodní gól,“ nebyl spokojen slovenský šéf lavičky. Jihlava se radovala ve 35. minutě, kdy se prosadil středopolař Michal Lovětínský. Dostal se k odraženém míči po dlouhém autovém vhazování a mírnou tečí vyrovnal. „Poté naše nepozornost a nedůslednost v obraně, spolu s velkou agresivitou italských hrotů, způsobila druhý gól ve Vojáčkově síti, který padl nepříjemně v závěru poločasu,“ litoval branky do šatny Marko.

V druhé půli byl k vidění zlepšený výkon jihlavských hráčů, kterému prospělo i prostřídání. „Drábek, a zejména Šamánek naši hru výrazně oživili. Dostali jsme se do čtyř vyložených příležitostí, z nichž zejména Kaplanova šance volala po vyrovnání,“ potěšilo trenéra FC Vysočina.

Již zmíněný útočník Tomáš Kaplan se nakonec přece jen mohl radovat ze vstřeleného gólu, když se trefil hlavou. „Konečná remíza asi byla zasloužená,“ zhodnotil utkání dvaačtyřicetiletý kouč.

Do konce soustředění zbývají druhému celku soutěže tři dny. Dnes je čekají klasické tréninkové jednotky. „V sobotu je na programu modelový zápas našich dvou jedenáctek. Tomu jsme nakonec dali přednost před nabídkou pátečního přípravného duelu,“ prozradil následující program Karol Marko.