„Na hráčích je vidět odhodlání. Myslím, že utkání nebude takové jako na Slovácku. Už zjistili, že takovouto cestou jít nemohou,“ naznačil náladu v kabině kouč Karol Marko, který také přiznal, že tak sterilní fotbal jako předvedli jeho svěřenci v Uherském Hradišti, ještě od nich neviděl.

„V pondělí jsme si to vše rozebrali a vyříkali. Pak už jsme se soustředili jen a jen na dnešního soupeře.“

Prožene Pulkert jihlavskou obranu?

Rozhodně je nečeká nic lehkého. Na stadion v Jiráskově ulici přijede Opava, která si z prvního duelu z Hradce Králové odvezla cennou remízu.
„Je to velmi kvalitní, technické a vyspělé mužstvo,“ je si vědom slovenský šéf lavičky. Slezský fotbalový klub má ve svých řadách několik velmi kvalitních fotbalistů, režisérem opavské hry je zkušený středopolař Milan Barteska, kterého doplňují krajní záložníci Zdeněk Partyš a Martin Pulkert. Ten v minulé sezoně ještě v dresu Vítkovic jihlavskou obranu pěkně proháněl.

„Je velmi nebezpečný a zároveň nevyzpytatelný hráč. Musíme si na něj dát velký pozor. Věřím, že jsme se z utkání proti vítkovicím dostatečně poučili,“ složil mu poklonu Marko.

Další hrozbou směrem dopředu je i Vítkovický útočník Milan Halaška. „Na všechny tyto věci si musíme dát pozor a také na jejich nebezpečné standardní situace. Soupeř má navíc i systémově velmi dobře zvládnutou obranu,“ zná soupeřovy silné stránky trenér FC Vysočina. Ten ale věří, že hráči na opavskou defenzivu vymyslí nějaký ten útočný fígl.

Navíc bude k dispozici kompletní kádr. Do sestavy by se měli vrátit i vykartovaní Pavel Mareš a Michal Vyskočil. „V týmu panuje zdravá konkurence. Hráči musí cítit, že pokud na hřišti chybují a nevydají ze sebe maximum, tak že je na jejich místo připraven spoluhráč. I proto dojde v naší sestavě ke změnám,“ prozradil Marko.

Hráči se také mohou spolehnout na dobře připravené hřiště. „Troufám si říci, že je na dané roční období a klima na Vysočině ve velmi dobrém stavu,“ uznal lodivod Jihlavy.

Látal: Každopádně chceme bojovat

Po remízovém utkání s Hradcem čeká dnes opavské fotbalisty další utkání na venkovním hřišti. Slezané jedou do Jihlavy, na hřiště týmu, proti kterému se mu v poslední době příliš nedaří.

„Utkání v Hradci nám až na penaltu z dvacáté minuty vcelku vyšlo,“ řekl trenér Opavy Radek Látal a dodal: „Rádi bychom na tento výkon navázali i v Jihlavě. Každopádně chceme bodovat.“ Slezané vyrážejí k utkání v pátek dopoledne.

„Kousek u Olomouce máme zamluvené hřiště na rozcvičku. Dáme si tam i oběd a pak pokračujeme směrem na Jihlavu,“ doplnil Látal. Slezský FC bude v Jihlavě postrádat vykartovaného Mezlíka. „Nějaké varianty již v hlavě mám,“ usmál se trenér a řekl něco málo k taktice.

„Jihlava má velmi kvalitní tým s řadou zkušených hráčů. Musíme si také dát pozor na jejich standardní situace. Naše hra bude postavena na zajištěné obraně a rychlých brejcích.“

Předpokládané sestavy:
FC Vysočina Jihlava: Vojáček – Gabriel, Mareš, Tlustý, Vyskočil – Veselý, Lovětínský, Urban, Štohanzl – Faldyna, Simr.
Slezký FC Opava: Novák – Kolínek, Cigánek, Půda, Jelínek – Partyš, Barteska, Kiša, Pulkert – Zapletal, Halaška.
Utkání začíná dnes v 18 hodin.

Názor experta
Já si myslím, a doufám, že Jihlava napraví selhání na Slovácku a před domácím publikem prokáže svoji sílu a kvalitu a vyhraje.
Samozřejmě asi psychicky lépe na tom bude Opava, protože uhrála remízu na půdě silného Hradce.
Ovšem FC Vysočina zase může být nakopnutý tím, že se bude chtít ukázat po zaváhání. Vše záleží na povaze hráčů a všichni v jihlavské kabině, které znám, chtějí vyhrávat.
Budou to mít proti Opavě ale hodně těžké, protože je to celkové silný soupeř. Má velmi kvalitní zálohu a útok. Kde by ji však Jihlava mohla nachytat, je obrana.
Na zápas jsem zvědavý. Ještě jsem kluky neviděl, tak se zítra (dnes-pozn.red.) chystáme.

František Schneider,
bývalý hráč Jihlavy, nyní působí v prvoligovém 1. FC Brno

Edita Palkovičová, Roman Brhel