Na Jihlavu se celý den snášely kapky a podle toho také vypadalo hřiště. „Jelikož na jedné straně hřiště byla louže, ve které se nedalo vůbec kombinovat po zemi, museli jsme změnit způsob hry,“ potvrdil kouč FC Vysočina Karol Marko.

„Změnili jsme rozestavení. V ofenzivě jsme hráli na dva hroty, kterým jsme se snažili posílat dlouhé balony. Hráči je pak museli samozřejmě doplňovat,“ dodal.

Celek z Vysočiny se zkrátka dokázal lépe vyrovnat s nepříznivým počasím a terénem, a napravil debakl, který utrpěl naposledy v Uherském Hradišti.
„Poznal jsem, že toto je mužstvo, které trénuji a ne to, co hrálo na Slovácku. Chlapci pochopili, jakým způsobem se jde za vítězstvím,“ byl potěšen slovenský trenér v jihlavských službách.

To jeho kolega na lavičce Opavy nemohl po utkání být spokojen vůbec. „Jihlava nás předčila hlavně bojovností a nasazením. Dovedla se připravit na terén, přizpůsobila tomu hru a musím říct, že zcela zaslouženě vyhrála,“ byl rozladěný Radoslav Látal, který zároveň dodal, že ho jeho mužstvo velice zklamalo.

Vyskočil nahrával

K premiérovému utkání v dresu FC Vysočina nastoupil i nováček Michal Vyskočil, který nejenže se bez problémů vyrovnal s podmáčeným hřištěm, ale zároveň předvedl několik slibných akcí.

Do šestnáctky soupeře posílal nebezpečné balony. Dva z nich dokonce dokázali jeho spoluhráči využít ke skórování.

Nejprve poslal přesný roh na hlavu Michala Kadlece, a poté se ještě zasloužil o třetí branku. Jeho nepřímý volný kop vypadl opavskému brankáři z ruky a důrazný stoper Petr Tlustý už jen balon hlavičkoval do prázdné brány.

„Určitě jsem spokojený, ale myslím, že to může být ještě lepší. Sice tam byly dvě nahrávky, ale byly to standardní situace. Ovšem dík patří celému mužstvu,“ zůstal skromný nejlepší hráč na hřišti, který svým výkonem potěšil i trenéra Marka.

„S jeho výkonem jsem spokojený. Samozřejmě měl tam i nějaké negativní věci, které si rozebereme, ale velmi dobře zahrával standardky, ze dvou dokonce padly branky.“

Jihlava si díky výhře nad Opavou dokázala udržet druhou postupovou příčku před Duklou Praha. V příštím kole ji v neděli čeká další těžký soupeř, Hradec Králové.