„Než se to rozhodlo, tak Aleš do přípravy nastoupil o tři týdny později než ostatní hráči, ale trénoval poctivě a nám rozhodně pomůže,“ pochvalu je si náměšťský lodivod.

„V přípravných zápasech ukázal jak je platným hráčem. V pokutovém území soupeře ví kam se má postavit, na výbornou zvládá finální přihrávky a věřím, že do mistrovských zápasů mu to začne střílet,“ dodal.

Jaké jsou cíle posíleného týmu? „Chceme navázat na dobré podzimní výkony a skončit nejhůře druzí. Máme vyrovnaný kádr o patnácti lidech, a když se to nepovede máme před sebou další sezony,“ má jasno náměšťský kouč.

Po podzimu aktuálně druhý tým fotbalové I. A třídy, FC Náměšť-Vícenice, do jarní části sezony nastoupí s velkou posilou, do útoku navrátivším se exligistou Alešem Hošťálkem. Ten před třemi a půl měsíci ukončil angažmá v Rakousku.

Prošel jste první a druhou ligou a teď budete hrát I. A třídu. Co od této změny očekáváte?
Rozjíždím s kamarádem podnikání a chci fotbal hrát jen pro zábavu. Už mi nejde o peníze, i proto jsem odmítl finančně zajímavou nabídku z Hartvíkovic. A hlavně jsem měl také pauzu a potřebuji se dát fotbalově dohromady. Tady v Náměšti mi trénink třikrát týdně hodně dává.

Takže nevylučujete návrat do profesionálního fotbalu?
O tom ještě úplně jasno nemám a vyloučit se to nedá. Co bude po skončení jara, ještě nevím. Teď chci Náměšti pomoci k postupu do krajského přeboru. Pak se ještě uvidí, co bude dál.

Jak se cítíte, před startem soutěže?
Je to o něco lepší, co jsme potrénovali, ale na velkém hřišti jsme byli pouze jednou, když nepočítám přípravná utkání hraná na umělém trávníku. Tam je hra jiná, co se týká odskoku míče a dalších věcí. Jinak výsledky jme měli celkem slušné. Půjde o to, to přenést do mistrovských zápasů.