Bodový rozdíl mezi prvním a šestým jsou pouhé čtyři body. Před jarem si ovšem nikdo z těchto klubů vyloženě nepředsevzal, že chce postoupit.

Nejlepší výchozí pozici má lídr z Humpolce. Ovšem nejenže má na úvod jara velmi těžký los, ale trápí ho zranění. „Jsme zdravotně zdecimovaní,“ přiznal kouč humpoleckých fotbalistů Josef Soural, kterému bude citelně chybět zkušený kanonýr Lukáš Staněk. „Po operaci by měl být do měsíce stoprocentně připraven, ale doufám, že se to podaří urychlit,“ přeje si.

Kádr Humpoleckých přes zimu nedostál žádných velkých změn. „Vedení bylo rozumné a nechalo nám v tomto směru volnější ruku, když se na podzim dařilo. Ani jsem nechtěl, aby se do kádru nějak zvlášť zasahovalo,“ prozradil Soural.

Počkáme a uvidíme

Dvoubodovou ztrátu na čelo má Pelhřimov, který sice na první příčku myslí, ale chce se držet při zemi a je si moc dobře vědom vyrovnanosti soutěže.
Bod za Spartakem jsou Hartvíkovice.

Jiné pocity mají fotbaloví znalci z polenského Slavoje, který se po podzimu krčí až na deváté příčce krajské soutěže. To je zatím nejhorší umístění Polné v přeboru, a proto se také chce na jaře vyhoupnout nahoru. „Plán je skončit do šestého místa. O postupu se nemluví, protože se předělává stadion.

Hlavně chceme hrát tak, aby se fotbal líbil divákům a kluky bavil,“ prozradil cíle jediného zástupce Jihlavska Gustav Cabúk. Ten má k dispozici devatenáctičlenný kádr, který se nijak výraznějí neobměnil. „Ovšem z toho máme čtyři hráče základu na marodce, ale musíme se s tím vypořádat a nahradit je ostatními.“

K záchraně vede zlepšení útoku

Na chvostu tabulky se již od začátku pohybovali tři nováčci. Dva týmy z Havlíčkobrodska a jeden ze Žďárska, který je momentálně čtrnáctý.
Nejhůře na tom je Herálec, který má na kontě osm bodů, a na záchranu podle kouče Petra Kuchty mladšího jich bude potřeba pětadvacet nebo šestadvacet.