„Čeká nás kvalitní a kompaktní mužstvo, na kterém je vidět velmi dobrá koncepční práce trenéra Habance,“ smeknul před svým kolegou jihlavský kouč Karol Marko, který soupeřovy klady velmi dobře zná.

Střílejí stopeři

„Mají velmi dobrou ofenzivu. Tým je složen z rychlonohých a kombinačně zdatných fotbalistů,“ varuje slovenský šéf lavičky. Ústecká Arma má velmi dobrou stoperskou dvojici Valenta, Džuban, kteří jsou výborní nejen v obranné fázi, ale i směrem dopředu. Ne nadarmo jsou nejlepšími střelci mužstva. Valenta má na svém kontě pět branek, jeho kolega z obrany pouze o jednu méně.

„Pozor si musíme dát i na útok vedený Pilíkem a na oba krajní hráče Rudnitskyho a Benčíka,“ doplnil Marko.

Statistiku vzájemných utkání vede jihlavský klub. Ze sedmi duelů neodešel poražen a čtyři z nich dokonce vyhrál. Poslední měření sil nemělo vítěze, zápas skončil bezbrankovou remízou. I to dokazuje sílu Ústeckých.

„Letos hraje Ústí velmi uvolněně, protože se zbavilo tlaku sestupových starostí,“ přemýšlí nad možnou příčinou dobrých výsledků dnešního soupeře jihlavský lodivod, který může kromě zraněného Vyskočila počítat s kompletním kádrem.

Kvalitní podívaná

Od souboje druhého týmu tabulky a pátého Ústí si trenér severočeského celku Svatopluk Habanec slibuje kvalitní podívanou. Z první soutěžní porážky v Opavě po půl roce kouč žádné velké závěry nedělal.

„Prohry k fotbalu patří, spíš mě mrzelo, jak jsme k ní došli. Tři a půl zápasu nedostaneme gól a teď hned čtyři, navíc po obrovských hrubkách. Na ně jsme se právě v týdnu po rozboru videa zaměřili,“ upozornil Habanec.

O soupeři má Ústí díky přátelství obou trenérů dostatek informací. Nebezpečná je hlavně její útočná dvojice Simr – Faldyna, které doplňuje tahem na bránu exteplický záložník Štohanzl.

„Propracované mají standardní situace, otázkou zůstává kvalita terénu. Při mé nedávné návštěvě zápasu proti Opavě byl žalostný. I s tím si ale jihlavský bojovný tým poradí. Nám se vrací po karetním trestu a nemoci do možné sestavy Franc a naplno trénoval i Zdeněk Volek. Do brány je už připraven Radim Novák, což znamená, že si i s vědomím síly Jihlavy jedeme pro výhru,“ vyřkl cíl kouč Habanec.

Předpokládané sestavy
FC Vysočina Jihlava: Winter – Gabriel, Mareš, Tlustý, Cihlář – Lovětínský, Urban, Karlík, Štohanzl – Faldyna, Simr.
FK Ústí nad Labem: Novák - Dvořák, Džuban, Valenta, Kaňa – Franc, Martykán, Šmrha (Volek), Benčík - Veverka, Pilík.
Utkání začíná v pátek v 18 hodin.

Názor experta
Tak pro mě je tento zápas naprosto jednoznačný. Nedokážu si vůbec představit, že by Jihlava doma prohrála.
Myslím si, že padne i hodně branek. Samozřejmě ze strany Jihlavy. Nemyslím si, že by se Ústí podílelo na nějaké přestřelce.
Ústečtí většinou vyhrávají zápasy silou vůle. Navíc se kvalita kádru nedá vůbec srovnávat.
Vysočina má zkušený kádr, který je už dobře sehraný a ví, co má hrát. Největší zbraní jsou standardní situace a silný nátlakový fotbal na domácí půdě.
Tipuji jasnou výhru Jihlavy.

Radek Sláma,
hráč FC Hradec Králové

Edita Palkovičová, Filip Kadeřábek