Fotbalisté Polné otočili zápas ve Světlé

Vysočina - Hned úvodní jarní kolo krajského přeboru přineslo několik zajímavých výsledků. V duelu s Novou Vsí byli doma okříšští fotbalisté po dvaceti minutách zralí na ručník, ale ve druhé půli mocným finišem otočili z 0:2 na 4:2.

30.3.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

Novou Ves napodobili světelští fotbalisté, kteří vedli v poločase dokonce už 3:0, ale nakonec prohráli 3:5. Zápas Moravské Budějovice - Třebíč B byl odložen.

Výsledky:

JEMNICKO - V. BÍTEŠ 1:1

Góly: 55. Kříž (PK) - 20. Buchta. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 2:4. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Jemnicko: P. Kincl - J. Kincl (85. Obrdlík), Křivánek, Kříž, Štancl - Ďurač, Morkus, Koutný, Čech - Anděl (46. Vaculín, 87. Z. Kincl), Cech. V. Bíteš: Šula - Vyskočil, Klusák, Antoš, Pohl, Pelán, Veselý (63. Horký), Němec, Buchta, Pokorný (74. Dufek), Škorpík. Nejlepší hráči: Ďurač, Morkus - Škorpík.

OKŘÍŠKY - NOVÁ VES 4:2

Góly: 65. a 70. Kotrba, 68. (PK) a 82. Valenta - 1. vlastní (Tekal), 21. Starý. Rozhodčí: Sojka, ŽK: 5:2. Diváci: 232. Poločas: 0:2. Okříšky: Fiala - Tekal (31. Netolička), Večeřa (68. Tůma), Zeman, Ježek - Voda (68. Jančok), Dočkal, Široký, Malý - Valenta, Kotrba. Nová Ves: Fuksa - J. Bureš, Havlík, Kubík, Krejčí - Pavel Starý, Šandera (88. Novotný), Čech, J. Starý, P. Bureš, Pohanka. Nejlepší hráči: Kotrba, Široký, Voda.

H. BROD - HERÁLEC 2:1

Góly: 7. a 90. Halamka - 55. Ganobjak. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (16. Háněl). Diváci: 250. Poločas: 1:0. Havlíčkův Brod: Adamec - Novotný, Halamka, Háněl, Mišta - Nepovím (61. Valášek), Bláha, Slanař, Fialka (42. Mareš) - Adam (63. Machala), Provazník. Herálec: Březina - Ganobjak, J. Stojan, Paclík, Filipský (46. Pěnička), Kuchta, Hrala, Pátek - Král, Mašek, L. Stojan. Nejlepší hráči: Adamec, Halamka - Kuchta.

SVĚTLÁ - POLNÁ 3:5

Světlá skvěle rozehranou partii doslova zahodila, když nedokázala udržet poločasové vedení 3:0. Hned v úvodu se skláři dostali do vedení zásluhou Teplana, který se hned dvakrát zapsal do střelecké listiny. Když se ve 23. minutě dostali světelští fotbalisté do vedení 3:0, na hosty sázel jen málokdo. Jenže ve druhém poločase začali otěže zápasu přebírat hosté.

„V prvním poločase jsme předváděli perfektní moderní fotbal, skóre mohlo být o hodně vyšší. Na druhou stranu několik šancí měli i hosté,“ prozradil trenér Světlé František Polák. „Druhý poločas nemá cenu komentovat, výsledek hovoří za vše. Holt někteří hráči neplnili úkoly,“ dodal.

Góly: 4. a 15. T. Teplan, 23. Rezek - 56. a 62. Kovář, 70. Tlačbaba, 72. Adamec (PK), 90. Tomas. Rozhodčí: Bína. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 3:0. Světlá nad Sázavou: Březina - Z. Matějka, Motejl, Čapek - Rezek, Císař, Tůma, T. Teplan, Klaus (80. Karel) - J. Teplan, Křikava. Polná: Mundok - Tomas, Mezera, Kratochvíl (55. Frolda), Pártl - Adamec, Urbánek, Gondek,Kovář - Holas (64. Hlávka), Tlačbaba (88. Šimek).

HARTVÍKOVICE - VRCHOVINA 0:2

Góly: 90. Wolker, 90. (+1) O. Šustáček. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Hartvíkovice: Chalupa - Duša, Vodička, Raušer, Koláček (38. Jirgl) - Koplík (79. Mozol), Kubala, Hošek, Zedníček (56. Záviška) - Dvořák, Neumann. Vrchovina: Hlavoněk - Poul, Suský Smetana, V. Fagula - Kalich (74. O. Šustáček), Oros, Wolker, K. Skalník (90. P. Šustáček) - M. Skalník (89. Mužátko), L. Michal. Nejlepší hráči: Poul, Michal, Wolker.

BYSTŘICE – JAROMĚŘICE 1:2

Góly: 11. Horák – 42. Kašpar, 64. Dusík. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Petřivý. Diváci: 150. Bystřice: Trávníček – Kozáček (84. Buchta), Veselý, Vícha, Mitáš (65. König) – R. Sklenář (73. Hladík), Matuška, Z. Sklenář – Holý, Horák. Jaroměřice: Kantor – Kašpar, Brabenec, Urbánek, Pokorný – Vybíral, Novotný, Musil, M. Karásek (32. Dusík, 89. Z. Karásek) – Kalay (90. Hutař), Paul. Nejlepší hráči: R. Sklenář – Paul, Kantor.

Příští kolo: Velká Bíteš - Vrchovina, Polná - Jemnicko, Jaroměřice n. R. - Světlá n. S., Třebíč B - Bystřice n. S., Nová Ves - M. Budějovice, Herálec HB - Okříšky, Pelhřimov - Havl. Brod, Humpolec - Hartvíkovice.

30.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

V utkání 23. kola Topsprt extraligy ledního hokeje hostil domácí HC Verva Litvínov na svém ledě celek HC Dukla Jihlava.
10

OBRAZEM: Litvínov pokračuje ve vítězné sérii, Jihlava se opět trápila

První vydatné sněžení zimy 2017/2018 prověřilo řidiče na Vysočině v neděli 19. listopadu. Na silnicích od rána ležela několikacentimetrová vrstva rozbředlého sněhu. Všechny hlavní tahy ale zůstaly sjízdné.
4

OBRAZEM: Řidiče prověřilo první vydatné sněžení, chumelit bude i v pondělí

OBRAZEM: U klíčů v Jihlavě se vzpomínalo

Jihlava - Zapálené svíčky, kytice, satirická představení i hudební vystoupení. Takové bylo páteční vzpomínání na události, které se staly 17. listopadu roku 1989.

Postavení myslivců není takové, jaké by si zasloužili, říká jejich šéf

Vysočina – Proč mizí zajíci z krajiny, kolik zvěřiny obvykle myslivci získají z honů a kdo asi otrávil mláďata orla mořského na Třebíčsku. Nejen na to odpovídal novopečený předseda Okresního mysliveckého spolku Třebíč Tomáš Sedláček. Dostalo se i na Menzelův snímek Slavnosti sněženek. „Ulovit divoké prase v roce 1983 byla událost. To už je dnes úplně jinak,“ říká.

Úsekové měření u Meziříčí skončilo, prohřešků se dopustily tisíce

Vysočina – Na dálnici D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou končí v sobotu 18. listopadu úsekové měření. Kvůli rekonstrukci dálnice je tam mezi 146. a 153. kilometrem rychlost snížena na osmdesát kilometrů v hodině. Meziříčská radnice teď vyřizuje tisíce přestupků řidičů, kteří toto omezení nerespektovali. „Bylo tam zaznamenáno průměrně kolem dvou tisíc přestupků týdně,“ informoval tajemník meziříčského městského úřadu Marek Švaříček.

OBRAZEM: Gól přišel pozdě. Souboj nováčka s lídrem ovládl favorit

Jihlava - V hokejové extralize svedl los 22. kola k sobě nováčka z Jihlavy a západočeského lídra tabulky Plzeň. Na zajímavý souboj bratrů Kubalíkových však již nedošlo. Starší Tomáš sice v dresu Dukly nastoupil, ale mladší Dominik se vrátil do švýcarské ligy. Zápas se tak stal bitvou mezi brankáři Škarkem a M. Svobodou, v minulé sezoně spoluhráči, ze které vyšel vítězně plzeňský gólman.