Hostující celek, který má se zápasem k dobru v čele před druhou Náměští už sedmibodový náskok, je jasným favoritem, ale Rantířov se vedoucího týmu rozhodně nebojí.

„Věřím tomu, že jsme připraveni dobře. O motivaci je díky obrovské kvalitě soupeře postaráno. My nemáme co ztratit a jdeme do toho s otevřeným hledím,“ říká kouč domácích fotbalistů Michal Fiedler.

„Pro nás je dobré, že Ranťák teď dvakrát venku vyhrál, že takové ty starosti si odbyli a dostal se z pásma, kde nemá se svou kvalitou co dělat. Dobře to snad bude i pro fotbal, mohlo by se hrát bez nervů,“ doplňuje staroříšský kouč Luděk Kovačík.

Jeho tým je rozjetý, i proto přece jen respekt vzbuzuje. „Rozhodně to nebude jednoduchý zápas. V létě tým velmi dobře doplnili zkušenými fotbalisty. A když se podíváte na výsledky, přestali prohrávat a dostávat branky,“ komentuje Fiedler. „Platit na ně může tlak po celém hřišti, agresivita, důraz a rychlé protiútoky,“ nechává kouč domácích nakouknout pod pokličku. „Kromě dlouhodobě zraněného Kubíka bychom měli být kompletní,“ uzavírá rantířovský stratég.

Stará Říše se ovšem jako jasný vítěz před utkáním necítí. „Oni jsou doma nepříjemný soupeř. Hráči se mezi sebou znají, takže nic snadného nás nečeká. Ale kdybychom ten zápas zvládli, bylo by to výborné,“ dodává Kovačík, kterého trápí zdravotní stav několika klíčových hráčů. „Uvidíme, jak to bude na posledním tréninku vypadat, když tak dostanou šanci hráči z lavičky.“