FC Vysočina touží po návratu do nejvyšší soutěže opravdu mocně, jenže stejně mocně chtějí v Holici druhou ligu zachránit.

Nebojácný Kouřil

„My víme, že z těch čtyř zápasů venku, které nás čekají do konce soutěže, musíme minimálně jeden vyhrát a myslím, že v Jihlavě je to reálné,“ říká nebojácně trenér HFK Miroslav Kouřil.

„Postavení v tabulce neodpovídá tomu, jak na tom Jihlava je. Podle mého názoru jsou ve druhé lize lepší týmy. Když budu upřímný, tak myslím, že postup do ligy je jen zbožné přání,“ hodnotí sílu soupeře.

Holický trenér ví, o čem mluví. „Hru Jihlavy máme dokonale zmapovanou. Viděl jsem na vlastní oči mnoho jejích zápasů a jsem přesvědčen, že na tohoto soupeře máme,“ tvrdí Kouřil.

Špatná statistika

Dubnová statistika potvrzuje Kouřilova slova. Týmu z Vysočiny se za poslední měsíc nepodařilo ani jednou vyhrát, což rozhodně pro tým usilující o postup není nejlepší vizitka.

Před dvěma týdny odvezl z jihlavského stadionu všechny tři body Třinec, konkurent Holice v boji o záchranu. „I tento zápas jsem sledoval, ale že bych se měl nějak inspirovat, to rozhodně ne,“ prozradil šéf lavičky Kouřil a vzápětí dodává proč.

„Jihlavě ten zápas totálně nevyšel. Řekl bych, že na co sáhli to pokazili, to vítězství nebylo způsobeno nějakou velkou kvalitou hry Třince,“ soudí Kouřil.

„Samozřejmě, kdyby se ten jihlavský výkon opakoval, bude to pro nás dobře. Ale myslím si, že Jihlava má dost kvalitní tým na to, aby už se jí to nestalo,“ říká. Jihlava sází na několik hráčů, kteří ještě pamatují nedávné působení v první lize.

Pro Holici netradiční čas

A také FC Vysočina sází na kanonýra Petra Faldynu. Dvatřicetiletý hráč, který v minulosti hrával i v Holici, se letos trefil zatím devětkrát. „Na toho si určitě musíme dát velký pozor,“ potvrzuje Kouřil, že ví, odkud jeho týmu hrozí největší nebezpečí.

Utkání mezi třetí Jihlavou a patnáctým HFK se hraje pro hosty v netradičním čase, v pátek od 19 hodin. „Jen posouváme tréninky na čas utkání, jinak to není nic mimořádného,“ řekl k přípravě na utkání Kouřil.