Olomouc předvedla velmi solidní výkon a navíc v 83. minutě neměla daleko k vyrovnávací brance, když nastřelila tyč Vojáčkovy svatyně.

„Upřímně řečeno odjíždíme velmi smutní, protože jsme si tu přáli uspět a nebylo k tomu až tak daleko,“ krčil rameny po utkání holický trenér Miroslav Kouřil.

Svěřenci kouče Karola Marka ovšem moc dobře věděli, že před domácím publikem a před zraky bývalého trenéra Karla Večeři, který jihlavský klub dovedl před čtyřmi roky mezi českou elitu, už nesmějí zaváhat. Navíc byli velmi namotivovaní. O to se prý zasloužil trenér hostí, který před zápasem řekl, že Jihlava nemá na postup.

S motivací nebyl problém

„Musím kolegovi poděkovat. S motivací jsem neměl tolik práce. Hráči chtěli konečně zlomit sérii,“ připustil jihlavský šéf lavičky.

Jeho protivník na lavičce Hanáků však svých slov nelitoval. „Svých slov nikdy nelituju. Říkám je i v té době, kdy mohou ostatním nahrát. Žádnou výhodu jsem v tom neviděl. Na svých slovech trvám,“ stál si za svým Kouřil, který připouští, že shodou určitých okolností může Jihlava postoupit, ale na první ligu nemá. Podle něj jsou těmi lepšími Dukla Praha a Čáslav. „Dukla má lepší tým a hraje lepším způsobem hry,“ dodal trenér Kouřil.

Zraněný Faldyna chyběl

„Fotbal není jako podnikání, když chcete utáhnout kolo, tak ho utáhnete, ale fotbal je složitý a ovlivňují ho další faktory – štěstí, forma a další. Mirek hovořil, že nás viděl desetkrát a bez urážky, k čemu mu to bylo platné. Co třeba Čáslav? Myslel jsem, že budou na padáka. O Fulneku také před sezonou nikdo nemluvil, že by měl spadnout,“ reagoval na slova olomouckého trenéra Marko, který se v utkání musel obejít bez zraněného Petra Faldyny.
„Petr má určité zranění na noze. Jsou to vazy. Do Čáslavi by měl být připraven,“ stručně okomentoval stav kanonýra mluvčí klubu Miroslav Fuks.