I. A TŘÍDA – SK. A

DOBRONÍN – ÚSTRAŠÍN 4:0

Dobronín dostal hosty agresivní hrou pod tlak, a Chvátal neměl takřka práci. To jeho protějšek Dvořák byl neustále v pohotovosti. Po půl hodině hry ho prostřelil křížnou ranou T. Sedláček a na 2:0 mohl zvýšit Skořepa, ale Dvořáka trefil do hlavy.

Domácí uklidnil po hodině hry druhý gól. Navrátilec Sobotka předložil míč M. Sedláčkovi, který měl snadnou práci. V závěru pak zkompletoval T. Sedláček hattrick. Nejdříve se protáhl mezi stopery a únik zakončil neomylně a v 89. minutě dorazil do odkryté branky střelu Sotobky.

Góly: 30., 82. a 89. T. Sedláček, 63. M. Sedláček. Rozhodčí: Vidlák. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas 1:0. Dobronín: Chvátal – V. Diviš (46. Pachl), Skořepa (46. T. Sotobka), Smejkal, T. Sedláček – Göth, Vaněk, L. Sedláček, Krejčí – M. Sedláček, Hlávka.

JANOVICE – ŠTOKY 2:2

V první půlce si domácí nedokázali poradit s důrazně hrajícími Štokami. Dvě dobré možnosti ke skórování sice měli, ale ty nedali, a tak ve 28. minutě napřáhl z dálky Bulant a křížnou střelou k tyči poslal hosty do vedení.

Ve druhé půlce se domácí markantně zlepšili a po špatném odkpu gólmana dorážel do prázdné branky Špendlíček. Stejný hráč pak po spolupráci s Reitermanem vyšachoval v šestnáctce soupeře a dal druhou branku. Janovice mohly přidat pojistku, ale další dvě tři přečíslení nedotáhly do konce, a jelikož se ještě dopustily hrubky, kterou soupeř potrestal, utkání skončilo dělbou bodů.

„Soupeř hrál důrazně a bojovně, šel si pro bod, který nakonec získal. Myslím, že o tom rozhodla i naše špatně zahraná první půlka,“ komentuje kouč Janovic Jiří Babínek.

Góly: 51. a 72. Špendlíček – 28. M. Bulant, 78. Koutek. Rozhodčí: Holub. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas 0:1. Janovice: Bratršovský – Soural, Tržil, Chramosta, Lokvenc – Zamazal (51. Mareš), Lapeš, Špendlíček, Slezák – Padrnos, Reiterman (80. Dibdiak).

ST. ŘÍŠE – PŘIBYSLAVICE 1:1

Už ve třicáté vteřině se hosté radovali z gólu. Po rozehrávce od domácího gólmana jeden z beků nezkrotil balon a Masopust měl před odkrytou brankou snadnou práci. Domácí inkasovaný úder na zem neskolil a Šimeček v brance hostů měl hodně práce. Převahu ovšem gólem nekorunovali. Ve vyložených šancích vyhořeli Rychtecký i Kratochvíl.

Ve druhé půlce měla Stará Říše ještě větší převahu, ale šancí ubylo. „Málo jsme se dostávali do prostoru, kde jsme nebezpeční, také to tak dopadlo,“ kroutí hlavou trenér Staré Říše Luděk Kovačík, jehož tým doma vydoloval alespoň bod. Krásný centr Kouby z pravé strany na malé vápno našel přesně hlavičkujícího Kratochvíla.

Góly: 81. Kratochvíl - 1. Masopust. Rozhodčí: Servít. ŽK: 2:5. ČK: 0:1. Diváci: 80. Poločas 0:1. Stará Říše: Korovjak – Šeda, Hamara, Procházka, Merhaut – Vaňkát (46. Štěpnička), Rýgl, Pazderník – Popovych (75. Kouba), Kratochvíl, Rychtecký.

TŘEŠŤ – BOHDALOV 0:0

V první půlce se hrála vyrovnaná partie se šancemi na obou stranách, ale skóre se nepohnulo. Po změně stran měli jasnou převahu domácí. Z jejich tlaku pramenily velké šance, ale střelci byli s produktivitou na štíru.

Zejména mladičký Mareš, který neproměnil ani dva samostatné úniky. Gólem neskončily ani střely Trnky, Svobody a Veselého. Bílek přežil i nespočet závaru před svou brankou. A přestože byla Třešť jasně lepší, nakonec nemusela mít ani bod. Osm minut před koncem hosté podnikli do otevřené obrany rychlý brejk, který zastavil skvělým zákrokem Jindřich.

„Pro nás je to ztráta. Ve druhé půlce není hráčům co vytknout, kromě toho zakončení, ve kterém jsme vyhořeli,“ hodnotí trenér Třeště Luboš Widerlechner.

Rozhodčí: Beseda. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Třešť: Jindřich – Rod (46. Mareš), Gregor, Kříž, Veselý – Svěrák, Trnka, Kadlec (38. Krejčí), Mikeš – Svoboda, Gutwald.

ČÁSLAVICE – RANTÍŘOV 0:1

Domácí měli v prvním poločase územní převahu, ale hosté dobře bránili a podnikali nebezpečné brejky. Z jednoho z nich ve 13. minutě skórovali, Trefil se Živný.

Druhá půle probíhala ve stejném duchu jako ta první. Hostitelé nedokázali proměnit všechny své šance, a to se jim stalo osudným. Hosté si tak odvezli všechny tři body.

Góly: 13. Živný. Rozhodčí: Tesař. ŽK 1:2. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Rantířov: Kremín – Svítil, Hájek, Fila, Živný – Kalný, Vlček, Karol (82. Laš), Vaněk – Kafka, Kovačík (74. Molák).