Zelenobílí klokani dokázali na Vysočině proměnit svůj první postupový mečbol a již tři kola před koncem slaví postup. Jihlavským stadionem se tak linul oslavný pokřik „Už jsme zase prvoligoví“, který slyšela historicky největší divácká návštěva.

Jihlavští fotbalisté naopak odcházeli ze hřiště se svěšenou hlavou, protože v tomto duelu potřebovali bezpodmínečně vyhrát. Zklamaný odcházel i fotbalový fanoušek, který rozhodně viděl nijak zvlášť oslňující fotbal. FC Vysočina momentálně ztrácí před posledními dvěma duely tři body na druhou Čáslav. Ta má ovšem ještě sobotní duel na půdě olomoucké Holice k dobru.

Ve 25. minutě se ukázal jihlavský mladíček Vydra, který se prokličkoval až k velkému vápnu Bohemky, ale jeho střelu hostující obránci zblokovali. Jihlavští měli do té doby více ze hry, jenže potom přišla první branka jako blesk z čistého nebe.

Po velké chybě Lovětínského se ve 29. minutě k samostatnému úniku dostal „maturant“ Morávek – 0:1. Mladý klokan se tak dočká týdenního volna, které stráví učením se na zkoušku z dospělosti. Trenér Hoftych mu totiž slíbil, že když si Bohemka zajistí postup již na Vysočině, tak dostane propustku.

Po změně stran se musela rekordní návštěva nudit. Fotbal byl nezáživný a bez jakéhokoli náboje. To samozřejmě vyhovovalo hostům, kteří vedli a nikam se nemuseli tlačit. Jihlava se dostávala do ohrožení Sňozíkovy svatyně jen sporadicky. V 77. minutě měl šanci Faldyna, ale jeho hlavička šla mimo. O šest minut později měl další nadějnou příležitost kapitán Jihlavy, ale jeho střelu zlikvidoval pražský brankář. Dvě minuty před koncem se ještě chytal za hlavu Kadlec, který mířil z trestného kopu těsně vedle pravé tyčky branky hostů.

Po zápase fanoušci Bohemians vtrhli na trávník. Jedna - větší - skupinka slavila postup do Gambrinus ligy. Druhá - menší - se zapletla do potyčky se zástupci jihlavského kotle. Ti také prolomili část oplocení hřiště a dostali se na trávník. Bezpečnostní složky situaci dostali naštěstí rychle pod kontrolu. Některé výpady ze strany fandů (ať jihlavských, tak i pražských)hrozily těžkým zraněním. Záchranáři na trávník naštěstí vbíhat nemuseli.

Edita Palkovičová, Jaroslav Paclík