Nechat si ujít případné oslavy? To pro pravověrné klokany nepřipadá v úvahu. Z Prahy dorazí do krajského města Vysočiny zhruba tisícovka fanoušků. Šlágr 27. kola by si ale rozhodně neměli nechat ujít ani fanoušci třetího týmu tabulky. Proč?

Jde o hodně

Jihlava musí, Bohemians můžou. Oba týmy dělí propastných 11 bodů. Pokud chce Jihlava postoupit, musí v posledních čtyřech kolech zlikvidovat tříbodový náskok Čáslavi. „V pátek to budefotbalový svátek v elektrizující atmosféře,“ věří mluvčí FC Vysočina Miroslav Fuks.

Populární klokani

Žádný jiný druholigový tým nemá tolik fanoušků jako vršovičtí klokani. Legendární klub, který byl před několika málo lety ve stadiu klinické smrti, vede v roli prezidenta fotbalový básník Antonín Panenka. „Není žádným tajemstvím, že se chceme co nejrychleji vrátit mezi fotbalovou elitu a chceme v Ďolíčku hrát ligu i nadále,“ prohlásil Panenka před začátkem jarních bojů. Lídrovi tabulky už chybí jen kousíček…

ŠikulaMorávek

V záloze zelenobílých září teprve devatenáctiletý Jan Morávek. Byl to právě on, kdo v podzimním duelu v Ďolíčku sestřelil Jihlavu dvěma góly. O služby šikovného juniorského reprezentanta, který je srovnáván s Tomášem Rosickým, se zajímá bundesligové Schalke, kde už v lednu absolvoval týdenní stáž. A ozvali se prý i z mnichovského Bayernu. Hráče teď ale trápí něco jiného. „Mám od trenéra zvláštní motivaci. Slíbil mi, že pokud porazíme Slovácko a minimálně remizujeme v Jihlavě, dá mi celý příští týden volno na přípravu na maturitu,“ prozradil Morávek.

Divácký rekord

Na stadionu v Jiráskově ulici se očekává rekordní, tedy minimálně třítisícová návštěva. V sezoně 2008/2009 dosud přišlo nejvíce diváků v 5. kole na Hradec Králové – 2350. Přesně tisíc lístků dal jihlavský klub k dispozici týmu soupeře. „Nebylo to ale na úkor domácích fanoušků, pouze jsme rozšířili sektor hostí do prostoru, kde by nikdo nebyl,“ upozorňuje mluvčí Fuks. Brány stadionu se otevřou už v 17.30 hodin. „Žádáme fanoušky, aby na stadion přišli co nejdříve, a vyvarovali se tak velkých front,“ výzývá klub svoje příznivce.