I. LIGA ST. DOROSTU

Č. BUDĚJOVICE – JIHLAVA 0:1

Domácí posílení pětizápasovou sérií bez porážky začali hodně zostra. „My jsme věděli, že nás čeká těžký zápas, což potvrdil už začátek. Oni na nás nastoupili sebevědomě, měli velkou převahu,“ potvrzuje trenér Jihlavy Roman Kučera.

Hosté o sobě začali dávat vědět až od 20. minuty. „Vymanili jsme se z toho tlaku a hrozili z protiútoků. Hráli jsme disciplinovaně směrem dozadu a nepouštěli je do velkých šancí,“ nastiňuje kouč.

A jihlavská taktika na rychlé brejky vyšla na sto procent. V 72. minutě posadil Šandera bezchybný centr na hlavu Tecla, který se trefil do šibenice. „Standa Tecl opět potvrdil, jak je důležitý. Svou misi splnil,“ těší trenéra výkon tahouna týmu.

Závěr přinesl podle očekávání jihočeskou ofenzivní smršť, proti které se ale hosté dokázali ubránit. „Oni tam měli několik závarů, ale my hráli dobře dozadu a podržel nás i gólman Procházka,“ doplňuje Kučera.

Jihlava tak mohla slavit nesmírně cennou výhru 1:0. „Je to dobrý výsledek. Mužstvo podalo nadprůměrný výkon, všichni zaslouží pochvalu,“ smekl před celým týmem trenér.

Podle něj je už takřka jisté, že se v Jihlavě bude hrát nejvyšší soutěž i příští sezonu. „Teoretická šance je, ale z tohoto pohledu je to pro Opavu takřka neřešitelné. Zázraky se sice dějí, ale já věřím, že ještě budeme bodovat. Dáme i příležitost těm dalším a mladším klukům,“ uzavírá trenér FC Vysočina.

Gól: 72. Tecl. Poločas 0:0. Jihlava: J. Procházka – Bambula, Busta, Z. Kučera, Fadrný – Kopic (70. Šandera), T. Kučera, Leligdon, Kosak (50. Dobrovolný) – Tecl, Pikl (86. Přibyl).

I. LIGA ML. DOROSTU

Č. BUDĚJOVICE – JIHLAVA 2:1

Jihočeši využili hned prvního zaváhání Jihlavy a po nedorozumění gólmana se stoperem se ujali vedení. „Ten gól padá na vrub našich hráčů,“ komentuje trenér hostů Pavel Procházka.

Srovnat mohl Štancl, ale v obou šancích vyhořel. Až tři minuty před odchodem do kabin se po rohovém kopu z blízka prosadil Göth. „V první půlce tam byl i problematický faul na Štancla, ten gólman měl jít ven, ale k rozhodčímu bych se nerad vyjadřoval,“ dodává Procházka.

Ve druhé půlce si jeho tým opět neodpustil jednu velkou minelu a domácí zvýšili na 2:1. „I gólman k tomu přispěl špatným vyběhnutím, tentokrát se to Kopečkovi v tomto směru moc nepovedlo,“ říká trenér FC Vysočina, který měl do konce zápasu převahu, ale vytěžit z ní nic nedokázal. „Tlačili jsme je, snažili se o vstřelení gólu, ale neměli jsme štěstí, ani ten fotbalový nápad. Chtěli jsme moc, ale byli jsme v křeči, nebyl to z naší strany dobrý zápas. Musím říci, že utkání venku teď nemáme dobrá a budeme muset na tom zapracovat,“ uzavírá.

Gól Jihlavy: Göth. Poločas 1:1. Jihlava: Kopeček – Göth, Beránek, D. Procházka, Cipruš – Brabec, Vodáček (60. Šuta), Hráček, Štancl – Vokoun (65. Přibyl), J. Kučera (55. Kotnour).