Při pohledu na konečné tabulky obou fotbalových I. A tříd můžeme konstatovat, že Jihlavsko zažilo za poslední dobu jednu z nejúspěšnějších sezon. A to hlavně díky Staré Říši, která vybojovala postup do krajského přeboru.

Ale zapomenout se nesmí ani na ostatní čtyři kluby, které si odehrály svoje, a hlavně se vyhnuly záchranářským bojům a případnému oslabení Jihlavska v „átřídách“.

I. A TŘÍDA – SK. A

JANOVICE (4. místo, 41 bodů)

ZNÁMKA DENÍKU: 2

Janovický podzim a jaro byly takřka totožné. „Sapeláci“ zvládli začátky obou polovin velmi dobře, ale koncovky se jim nepovedly. „V obou případech jsme doplatili na úzký kádr, byli jsme nuceni dohrávat v kombinovaných sestavách,“ říká trenér Janovic Jiří Babínek, který i přes několik zbytečně promarněných zápasů je se 4. místem celkem spokojený. „Řekl bych, že ta sezona byla v rámci našich možností, a to umístění je odpovídající,“ dodává.

DOBRONÍN (11. místo, 32 bodů)

ZNÁMKA DENÍKU: 3

Dobronínu úvod soutěže nevyšel a nebýt čtyř posledních zápasů podzimní části, ve kterých neprohrál a vydoloval 10 bodů, bylo zaděláno na daleko větší problémy. Až zimní příprava dodala tu správnou šťávu. „Tým jsme dobře doplnili a hlavně hráči to vzali za správný konec a začali trénovat,“ ohlíží se trenér Ludvík Haubert, jehož tým jaro zvládl o dost lépe. „Herně to bylo velmi dobré, a na výsledcích to bylo hned znát. Jsem rád, že jsme se udrželi,“ dodává kouč, který sáhl po lákavé nabídce a v příští sezoně povede Polnou.

I. A TŘÍDA – SK. B

STARÁ ŘÍŠE (1. místo, 56 bodů)

ZNÁMKA DENÍKU: 1

Stará Říše před sezonou vhodně doplnila kádr a s ambicemi na postup se netajila. A po podzimu bylo zřejmé, že to myslí vážně. A když lídr zvládl úvodní tři jarní kola, zdálo se být rozhodnuto. Jenže suverén z ničeho nic začal klopýtat a cesta za historickým postupem do krajského přeboru byla bolavá. Nakonec si Stará Říše přece jen nejvyšší soutěž Vysočiny zahraje. „Ke konci sezony jsme si to zkomplikovali, ale postup si zasloužíme,“ oddychl si spokojený kouč Staré Říše Luděk Kovačík.

RANTÍŘOV (5. místo, 39 bodů)

ZNÁMKA DENÍKU: 2

Rantířov zvládl podzim solidně, byl s 20 body šestý, a přestože v odvetné části nasbíral o bod méně a v koncovce hodně strádal, posunul se na konečnou pátou příčku. „Co se týče umístění a bodového zisku, tak si myslím, že sezona to byla mírně nadprůměrná a odpovídá možnostem klubu,“ komentuje kouč Michal Fiedler. „Horší to bylo v jarní části s naším herním projevem a hlavně jsme se začali topit ve finální fázi. V jednu chvíli jsme přestali dávat góly,“ dodává Fiedler, který v Rantířově po pěti letech skončil a nové trenérské angažmá prý ještě nemá.

TŘEŠŤ (7. místo, 34 bodů)

ZNÁMKA DENÍKU: 2-

Třešť si 7. místo z podzimu udržela, což trenéra Petra Jelínka těší. „Do sezony jdeme vždycky s tím, že je nejdůležitější záchrana, a jistotu jsme už měli několik kol před koncem, takže s umístěním jsme spokojení. S ohledem na průběh sezony, kdy jsme měli problémy s obrannou hrou i brankáři, tak jsme docílili toho, na co jsme měli. Do příští sezony ale chceme defenzivu zlepšit,“ hodnotí trenér Jelínek.