V jejich kádru nastalo a zřejme ještě nastane menší zemětřesení, během kterého se s FC Vysočina rozloučilo hned několik hráčů. Naopak do kabiny zavítaly tři nové tváře. Zatím!

Po nevydařeném jaru, kdy se nepodařilo postoupit mezi českou fotbalovou smetánku, tým opustil trenér Karol Marko, kterého nahradil jedenapadesátiletý jihlavský rodák Luboš Urban. Bývalý kouč Bohemians Praha bude mít k dispozici 23 hráčů.

První trénink

Tým i s nováčky již dnes čeká první trénink, který odstratuje v 10 hodin výběhem do terénu a poté odpoledním tréninkem na hlavní ploše fotbalového stadionu. „Místo se bude odvíjet od počasí,“ doplnil kouč Urban.

Během krátké doby se urodily hned dva přestupy, oba z HFK Olomouc. První novou tváří je zkušený pětadvacetiletý záložník Peter Krutý. Slovenský levonohý fotbalista působil ve Viktorii Žižkov a v Pardubicích. V první lize si připsal 12 stratů a v druhé 131, v nichž si připsal devět branek.

Dvojice útočníků

To jeho kolega, forvard David Korčián, má lepší gólovou bilanci. Za HFK odehrál 92 utkání a do černého se trefil hned 22krát.

Dalším, který by měl žlutomodrým barvám střílet branky, by měl být David Minarech. Střelec, který v posledních třech letech působil ve Znojmě, kde nastřílel třicetčtyři branek. O druhu jeho působení v Jihlavě ještě není rozhodnuto.

„Na Vysočinu by ale měl přijít na přestup,“ prozradil Miroslav Fuks, mluvčí jihlavského klubu. Staronovou tváří v jihlavské kabině je brankář Petr Tulis, který kvůli studiu hostoval v německém celku FC Grün-Weiss Wolfen.

Posílení nekončí

„Tímto však doplnění a posílení kádru rozhodně nekončí. U řady zajímavých hráčů v souladu s představami kouče Urbana jednáme o působení v FC Vysočina či o zkoušce,“ uvedl sportovní manažer Jihlavy Zdeněk Šmýd. S tím souhlasí i bývalý šéf lavičky Střížkova: „Potřebujeme stopera, levého obránce a středního záložníka.“

S Vysočinou se rozloučil trojnásobný nejlepší střelec druhé ligy Fetr Faldyna, který zamířil na Slovensko, a obránce Michal Vepřek. Ten se vrátil do Olomouce a záložník Jan Štohanzl, kterého zlákala první liga. V příštím ročníku bude oblékat dres Bohemians 1905.

Tyto odchody byly již předem avizované, ale nově se vedení rozhodlo neprodloužit smlouvu obránci Pavlu Marešovi, který v zimní přestávce přišel do Jihlavy jako velká posila, ale kvůli zranění toho moc nepředvedl, a slovenskému záložníkovi Rudolfu Urbanovi. Řady hráčů, kteří dali FC Vysočina vale, rozšířil i gólman Jan Vojáček. „Ten se vrací do olomoucké Sigmy a zvažuje zahraniční angažmá,“ prozradil Fuks.