Do jihočeského města, které leží jen pár kilometrů za hranicemi kraje Vysočina, se letos organizátorům podařilo přilákat hned čtyři prvoligové týmy.

Magnet číslo jedna je jasný: mistrovská Slavia Praha. Ta excelovala už na turnaji v Čelákovicích, kde po úvodní výhře nad Viktorií Žižkov (1:0) smetla Brno 5:1.

„Nechci dělat z takového vítězství nějaké velké závěry. I když mě pochopitelně potěšilo, že jsme si vytvářeli velice dobré situace a dali pět gólů,“ prohlásil po finálové kanonádě trenér sešívaných Karel Jarolím.

Ve středu se hned v zahajovacím utkání pokusí zkřížit slávistické plány České Budějovice. „Do teď jsme v přípravě hráli v hodně kombinovaném složení, ale tentokrát už nasadíme co nejsilnější sestavu,“ slíbil kouč Dynama Pavel Tobiáš.

Druhou semifinálovou dvojici vytvoří Brno a Příbram, kde na lavičku nedávno usedl Slovák Karol Marko, ještě na jaře trenér Jihlavy.

Pořadatelé z Nové Včelnice se poprvé v historii rozhodli přesunout termín konání z tradiční soboty na středu. „Volné letní termíny ubývají, kluby jezdí na zahraniční soustředění a první liga startuje už v závěru července. A jelikož jsme hlavně o start Slavie hodně stáli, museli jsme udělat kompromis,“ konstatoval dlouholetý manažer turnaje Miloš Strachota.