Dva testovací zápasy v jeden den zvládli druholigoví fotbalisté FC Vysočina. Z vítězství se ale radovali pouze jednou.

Dopoledne v Jihlavě Na Stoupách porazili nejtěsnějším rozdílem svoji juniorku, odpoledne se v Únavově střetli se Znojmem. Soupeř hrající MSFL se nevzdal, ani když prohrával o dva góly, a v zápase bohatém na branky dokázal vyrovnat.

„Do hry se dostali všichni hráči našeho kádru,“ pochvaloval si oba přípravné duely nový kouč Vysočiny Luboš Urban. „Určitě mne mrzí, že jsme neudrželi nadějné vedení. Z pohledu Vysočiny to bohužel není poprvé,“ připomněl jarní zápasy, které připravily tým o postup do Gambrinus ligy.

ZNOJMO – JIHLAVA 3:3

Zápas se Znojmem se nakonec hrál v Únanově. A jihlavští hráči si na neutrálním hřišti počínali od začátku lépe. Z několika jasných příležitostí se ujala už v 9. minutě střela Korčiána po přihrávce Karlíka. „Další góly ale bohužel nepřišly, a tak se v 31. minutě radoval velice dobrý a pohyblivý znojemský tým,“ litoval kouč Urban.

Jenže Jihlavští našli bleskovou odpověď. Už čtyři minuty po vyrovnávací brance se Karlík po Vydrově akci z nahrávače proměnil ve střelce.

Hned po návratu z kabin přidala Jihlava třetí gól. A opět u toho byl Slovák Korčián. „Postupem času však domácí vystřídali a začali nás přehrávat,“ uznal Urban.

Znojmu pomohla i chyba gólmana Štěpanovského, který s přispěním silného větru v 69. minutě podskočil centrovaný míč.

A v 77. minutě už bylo srovnáno, tentokrát Znojemští udeřili z brejku. Vítězný gól už ale žádný ze soupeřů ve zbývajícím čase vstřelit nedokázal.

„Mrzí mě, že jsme neudrželi nadějné vedení. Jsme však v přípravě a hráči mají tendenci hrát velmi aktivně a ofenzivně, což může přinést chyby. V dalších zápasech už po hráčích budu za příznivého stavu požadovat více taktického přístupu, zklidnění a herní inteligence,“ bilancoval utkání trenér FC Vysočina.

Góly Jihlavy: 9. a 49. Korčián, 35. Karlík. Poločas: 1:2. Jihlava: Štěpanovský – Gabriel, Tlustý, Kadlec, Cihlář – Vydra, Karlík, Minarech (46. Gába), Krutý – Simr (70. Tecl), Korčián.

JIHLAVA A – JIHLAVA B 1:0

Už dopoledne místo tréninku sehrál na umělé trávě v areálu Na Stoupách jihlavský A-tým modelové utkání, hrané na 2 x 35 minut, se svojí třetiligovou juniorkou.

„Škoda, že jsme vinou podmáčených terénů museli hrát na umělce. Přesto se hrál velmi dobrý zápas ve slušném tempu. Proti houževnatě bránícímu soupeři bylo důležité být trpělivý a neustále hledat cesty k prosazení se přes soustředěnou defenzivu,“ řekl k zápasu Urban.

Jediný gól vstřelil v 28. minutě záložník áčka Dupal, který se prosadil z hranice vápna po Drábkově přihrávce.

Gól: 28. Dupal. Jihlava A: Winter – Veselý, Gába, Lovětínský, Vyskočil – Dupal, Drábek, Kopic, Dobrovolný – Kaplan, Tecl. Poločas: 1:0. Jihlava B: Matiášek – Benda (36. Bambula), Z. Kučera (36. Filip), Naniáš, Demeter (36. V. Černý) – Pikl, Chlup, Leligdon (36. Niederle), Netrda – Pohanka, L. Procházka (36. Šandera).