Ve svém obvyklé dopoledním čase přivítá v rámci Ondrášovka Cupu druholigové fotbalisty FC Vysočina.


Prestižní utkání to samozřejěm je nejen pro samotné velkomeziříčské hráče, ale i pro fanoušky.
„Loni na České Budějovice přišlo devět set lidí, když na Jihlavu přijde šest set, tak budeme spokojeni,“ vyčíslil svou představu o návštěvě místopředseda klubu Radovan Necid, který má také další přání.

Vydrží počasí?

To se týká počasí. „Snad se příliš nezkazí jak kvůli návštěvě, tak i ohledně trávníku. Ten je stále ještě v rekonvalescenci, a byli bychom neradi, aby se zničil těsně před soutěží.“


Klub z města pod dálničním mostem bude mít v prvním kole Ondrášovka Cupu zřejmě problémy se sestavou. „Chybí nám Zdeněk Mucha, který si v předkole poháru zlomil ruku, problémy s kolenem má i Souček a dlouhodobě je zraněný Kamil Průša,“ vyjmenoval marodku Radovan Necid.


Pro Jihlavu je pohárové utkání generálkou na první druholiogvý duel. „Já slovo generálka nemám moc rád. Je to přípravný zápas, ve kterém se samozřejmě o něco hraje,“ uznal kouč Luboš Urban a dodal: „Chceme postoupit.“

Jihlavská sestava je zatím otazníkem

Do startu sezony ještě zbývá více než týden, a složení týmu tak je stále otevřené. „Jelikož je spousta věcí nedořešených, hlavně co se týče posil, tak tým, který nastoupí v poháru, nemusí být stejný jako v první druholigovém utkání,“ poznamenal Urban, který by už mohl mít k dispozici první novou posilu Roberta Cahu.


„Mám o něj zájem a uvidíme, jak se domluvíme s Olomoucí.“
Do úvodního kola se zapojí také další dva zástupci Vysočiny. Třebíčský HFK přivítá divizního kolegu ze Žďáru nad Sázavou.

Oba soupeři mají velkou motivaci vyjít z tohoto duelu jako vítěz. Ve druhém kole totiž na jednoho z nich bude čekat velmi atraktivní soupeř v podobě prvoligového Slovácka.