FC Vysočina prošel do druhého kola Ondrášovka Cupu. Velké Meziříčí porazil 2:0.

Dalším soupeřem týmu Luboše Urbana bude třetiligové Znojmo, kde se Jihlava představí 2. září.

„Naším vnitřním přáním je dojít minimálně do třetího kola, kde nás bude čekat Slovácko. To jsem řekl hráčům, že když mají vypadnout, tak s ligou,“ předeslal kouč.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – JIHLAVA 0:2

Druholigový celek šel do utkání s jasným cílem vyhrát, a podle toho také první poločas vypadal. V první šanci se ocitl již v 5. minutě Korčián. Jeho pokus však zlikvidoval velkomeziříčský brankář Invald, který ovšem o pět minut později musel míč lovit ze sítě.

Krutý připravil branku pro mladíka Vydru, před kterým zůstala prázdná branka – 0:1.
Svěřenci kouče Urbana měli navrch, domácí spoléhali hlavně na obranu a občasné protiútoky.

Šanci si ještě vytvořili Veselý, který poslal pěknou střelu z dvaceti metrů. Nadále byl vidět i aktivní Vydra a Korčiánem.


Uklidňující branku pro jihlavské barvy přineslo až druhé dějství. Konkrétně 49. minuta, kdy po pravé straně utekl Vydra, jehož centr hlavou sklepl Gába, a na konci celé akce stál další mladík v řadách FC Vysočina Tecl, který nekompromisně zakončil pod břevno – 0:2.


Na rozdíl tří branek pak ještě mohl zvýšit Korčián, ale štěstí mu nepřálo. Ve stoprocentní šanci mířil vedle. Divizní celek z města pod dálničním mostem se k ohrožení Winterovy svatyně nedostal.


„Splnili jsme povinnost a po zásluze jsme postoupili do 2.kola. Obdobná utkání jsou o trpělivosti favorita při zdolávání houževnaté obrany soupeře. Ten se v dnešním utkání vydal ze všech sil, my jsme však bezpečně zvítězili,“ byl spokojen šéf jihlavské lavičky.
„Škoda, že jsme nebyli gólově efektivnější. Šancí jsme si vytvořili dost,“ dodal.


„Byla to pro nás vynikající příprava s kvalitním soupeřem. Jihlava byla rychlejší, důraznější, tvrdší. Je to také druholigový tým, a navíc má týden před soutěží. My jsme s tím, počítali a nepodmiňovali jsme tomuto utkání náš program, ale musím klukům poděkovat za předvedený výkon,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců velkomeziříčský kouč Milan Volf, kterého jen mrzela neodpískaná penalta ve prospěch jeho týmu. „Za stavu 1:0 hned na začátku druhé půle měl rozhodčí odpískat jasnou penaltu.“


Branky: 13. Vydra, 49. Tecl. ŽK: Pokorný, Kratochvíl – Lovětínský, Vydra. Rozhodčí: Hájek - Pelikán, Marek. Poločas: 0:1.
Velké Meziříčí: Invald – Hort, P. Mucha, Brychta, Krejčí – Jedlička (85. Halámek), Němec, Pokorný, Berka (66. Kafka) – Kratochvíl (72. Dufek), Beran. Jihlava: Winter - Veselý, Tlustý, Kadlec, Cihlář - Vydra, Gába (88. Drábek), Lovětínský, Krutý (82. Leligdon) – Korčián (69. Simr), Tecl.