Janovice ovládly turnaj v Horní Cerekvi, Kostelec uspěl na hřišti Božejova. Nevídanou přestřelkou 6:6 skončil duel mezi fotbalisty Luk a Přibyslavic. Bedřichov si smlsl na rezervě Okříšek a při střelecké chuti byli i hráči Rantířova. Dobronín na Herálec nestačil.

TURNAJ V HORNÍ CEREKVI
SEMIFINÁLE

VLAŠIM B – JANOVICE 2:2
(na pen. 7:8)
Janovice zchladily ofenzivně naladěnou rezervu Vlašimi dvěma bezchybnými brejky, na jejichž konci stál Padrnos. Třetí gól mohl přidat Špendlíček, ale penaltou pohrdl. „Oni hráli velmi dobře, před přestávkou snížili a v závěru i vyrovnali,“ nastiňuje trenér Janovic Václav Hospodka, jehož tým si vybojoval postup do finále vítězstvím v penaltovém rozstřelu.

Góly: Padrnos 2, rozhodující penalta Tržil. Poločas 1:2. Janovice: Musil – Matějíček, Tržil, Reiterman, Lokvenc – Lapeš, Černý, Špendlíček, Brnický – Padrnos, Barák. (střídali: Chramosta, Varhaník).

FINÁLE

J. HRADEC – JANOVICE 1:1
(na penalty 5:6)
V první půlce tahal za delší konec Hradec, který využil nedorozumění v obraně a ujal se vedení. Janovice se ve druhé půlce nadechly a v 50. minutě po přihrávce Lapeše srovanl Zamazal.

„Zmáčkli jsme je, možná jsme si zasloužili víc než to vyrovnání,“ míní Hospodka, který i přesto mohl slavit s týmem vítězství v turnaji, protože penalty zvládly Janovice znovu na výbornou. „Snažil jsem se, aby všichni hráli minimálně zápas a poločas. A turnaj přinesl to, co jsme očekávali. Prověřily se hlavně obranné řady,“ dodává trenér Janovic.

Gól: Zamazal. Poločas 1:0. Janovice: Musil – Chramosta, Tržil, Reiterman, Lokvenc – Zamazal, Černý, Špendlíček, Brnický – Padrnos, Varhaník (střídali: Lapeš, Matějíček, Barák).

TURNAJ V BOŽEJOVĚ
SEMIFINÁLE

KAMENICE N. L. - KOSTELEC 2:2
na pen. 4:5)
Utkání se vyvíjelo pro Kostelec příznivě, dvakrát vedl, ale Kamenice těsně před koncem srovnala. „Byli jsme rádi, že to rozlosování dopadlo takhle. Chtěli jsme tak silného soupeře, to jsme kvitovali. A těší mě, že jsme penalty zvládli na jedničku s hvězdičkou,“ komentuje šéf kostelecké lavičky Vladimír Pecka.

Góly: Bartejs, A. Procházka, rozhodující penalta Fejt. Poločas 1:1. Kostelec: Hampl – Páral, J. Procházka, Novák, Fejt – Pech, A. Procházka, Číhal, Smejkal – Duben, Bartejs (31. Zamastil).

FINÁLE:

KOSTELEC – POČÁTKY 3:2
Utkání začalo uvolněně a do vedení šel Kostelec. „Nám se dařila kombinace, ale pak měl soupeř dva brejky a nás podržel Toms. Jinak se hrálo v naší režii,“ nastiňuje kouč Kostelce, který ve druhé půlce zvýšili na 3:0. „Už to vypadalo, že se to dohraje uvolněně.

Ale v posledních minutách to kluci nechali zdramatizovat,“ doplňuje Pecka. „Ale jinak jsem spokojený. Hráči měli větší zápasové zatížení, byla to dobrá součást přípravy,“ uzavírá.

Góly: Bartejs 2, Duben. Poločas 1:0. Kostelec: Toms – Pech, J. Procházka, Novák, Fejt – Číhal, A. Procházka, Zamastil, Smejkal – Duben (40. Löw), Bartejs.

BEDŘICHOV – OKŘÍŠKY B 7:0
Prvních deset minut se oba týmy oťukávaly, pak už začal hrát prim Bedřichov, který si velmi dobře zastřílel. „Hrála dobře obrana i záloha, a v útoku to taky začalo padat. Ale musíme vidět, že to zase nebyl takový soupeř, který by nás tolik prověřil.

Potěšil mě výkon mladšího dorostence Huly,“ komentuje trenér Bedřichova Luboš Lacina.

Góly: Špendlíček 3, Kolman, Heřmánek, Hula, Pertl. Poločas 3:0. Bedřichov: Roudenský – Kucian, Hora, Heřmánek, Pertl – Kolman, D. Mašek (46. Paulík), Cabúk, Lacina – Hula, Špendlíček.

DOBRONÍN – HERÁLEC (HB) 1:3
Dobronín se soupeřem z krajského přeboru držel krok, ale ve druhé půlce se připravil o dobrý výsledek hrubými chybami. „Dostali jsme hodně hloupé góly, ale jinak bych to hodnotil pozitivně. Zkoušeli jsme i pět dorostenců a herně to nebylo špatné,“ říká nový kouč Dobronína Radek Šerý.

Gól: Göth. Poločas 0:0. Dobronín: Liška – Laňka, Krejčí, L. Sedláček, Štefko – Klenovský, Krautšnajdr, M. Sedláček, Smejkal – Mikšíček, Sobotka. (střídali: Skořepa, Vaněk, Göth, Novotný, Cink).

RANTÍŘOV – JEVIŠOVICE 4:0
Rantířov se pod vedením kouče Gustava Cabúka proti Jevišovicím vytáhl. „Přehráli jsme je pohybem a nasazením, ale určitě tam byly i nedostatky.
Co mě ovšem těší, že jsem u kluků viděl velkou snahu prosadit se do základu,“ hodnotí trenér domácích Cabúk.

Góly: Vaněk, Živný, Kubík, Střecha. Poločas 3:0. Rantířov: Šereda – Vácha, Kovačík, Fila, Karol – Kavka, Molák, Živný, Kubík – Vaněk, Holec (střídali: Huďa, Horáček, Kalný, Střecha, Zeman, Benda).

LUKA – PŘIBYSLAVICE 6:6
Nedělní test skončil nevídanou přestřelkou. „Dopředu spokojenost, velká spokojenost, góly byly po velmi povedených akcí. Ale defenziva celého týmu byla katastrofa. Alespoň víme, na čem zapracovat,“ ohlíží se za utkáním kouč Luk David Votava.

Góly: M. Hintnaus a P. Hintnaus po 2, Bratršovský, Kabátek. Poločas 3:2. Luka n. J.: Žatečka (46. Plavec) – Brožek, Hlávka, Kubeš (70. M. Hintnaus), Kittler (46. Česnek) – Boháček, Bratršovský (70. P. Hintnaus), Kabátek (46. Horáček), P. Hintnaus (46. Trombelli) – Toman, M. Hintnaus (46. Pibil).