Zasvěcení maximálně vysypou z rukávu několik spolufavoritů. „Bystřice, Humpolec, Polná, Vrchovina, Ždírec a Jemnicko,“ shodují se.

„Silné mohou být ještě Jaroměřice. Na jaře doplatily na velkou marodku, ale teď vhodně posílily,“ soudí trenér Jemnicka Martin Kincl.

Divize? Velké sousto

K postupu se zatím nikdo moc nehlásí. „Ani se moc nedivím, po zkušenostech z posledních tří let… Všichni vítězové přeboru spadli po roce z divize zpátky,“ říká kouč Humpolce Josef Soural a přidává vysvětlení: „Bude platit, že na divizi budou stále vyšší nároky. Týmy na to doplácí, protože řada hráčů kvůli velkému pracovnímu zaneprázdnění tak vysokou soutěž hrát nechce.“

Trvalým problémem jsou úzké kádry. „Pokud by se vyhýbala zranění, tak by se při vhodném doplnění dalo o divizi uvažovat. Ale v současnosti je to pro špičku přeboru velké sousto,“ míní bystřický stratég Zdeněk Hovorka.

Oslovení souhlasí s názorem, že přebor se stále více vyrovnává. „Proto bude klíčové hlavně zvládat domácí zápasy. Třeba my jsme s tím měli na konci jara problém,“ říká kouč Vrchoviny Richard Zeman.

„Neříkám, že se každé kolo bude měnit lídr tabulky, ale každý tým může porazit každého. Proto my si tabulkově cíle moc nedáváme. Z rozložení sil nám vyplývá, že máme hrát do šestého místa, ale naší prioritou u A týmu je zatraktivnit herní projev. Hlavně na domácím hřišti,“ hlásí Soural.

Největší skok za poslední dobu udělalo Jemnicko. V předminulém ročníku se půl roku rozkoukávalo a v odvetách smazalo hrozivou ztrátu a v pohodě se zachránilo. I v minulé sezoně mělo fantastické jaro, které tým Martina Kincla katapultovalo na třetí místo tabulky.

A do role jednoho z nynějších favoritů. „Umístění z jara tomu nahrává, ale jako favorit se necítíme. I my chceme být do šestého místa. Kádr jsme sice udrželi pohromadě, ale je úzký. Každé zranění, každý výpadek ze základní sestavy je znát.

Třeba my, kdybychom ztratili dva tři hráče, jakože to tak v jednu chvíli po zájmu Pelhřimova vypadalo, tak budeme padesátiprocentní,“ přiznává Kincl.

Silná ofenziva

Titulem „černý kůň soutěže“ se může honosit Vrchovina, kde mladý tým pod rukama trenéra Zemana začíná dozrávat. „Musíme se s tím poprat a prognózy potvrdit. Nejsme papírovým favoritem, ale chceme všechny zmiňované týmy minimálně potrápit.

My máme dobrý přechod do útoku, ale dělalo nám problémy držet míč, dobývat branku zataženého soupeře,“ ví Zeman. „V ofenzivě máme skoro až přetlak. Ale mrzí nás zranění Michala Skalníka, který na jaře osm gólů dal a osm jich připravil.

Možná bude chybět celý podzim. I proto jsme rádi, že na hostování přichází Vojta Zedníček,“ dodává.