Finančně i pracovně náročný projekt dostal nadčasový háv, kterým se na Vysočině jen tak někdo chlubit nemůže.

Rekonstrukce fotbalového stánku, která začala v polovině září minulého roku, byla zapotřebí. A když už, tak se to vzalo pořádně „od podlahy“. Město zaplatilo takřka osmnáct a půl milionu korun.

„Z toho bylo 13 milionů dotace od ministerstva financí, sto tisíc od kraje Vysočina a zbytek z rozpočtu města,“ nastiňuje starosta Polné a zároveň předseda fotbalového klubu Slavoj TKZ Jindřich Skočdopole. „Zkolaudována byla minulý týden v úterý,“ doplňuje.

Po dvouměsíčním odpočinku absolvoval zatěžkávací zkoušku trávník, na který vyběhli hráči A-týmu. „Teď je to pěkný pažit a musí se říct, že i všichni fotbalisti tam odpracovali stovky hodin,“ říká Skočdopole.

S novou podobnou areálu jsou v Polné spokojení. „Ty podmínky už byly nevyhovující a myslím, že to odpovídá tomu stávajícímu trendu - je to nadčasové. Klub si to určitě zaslouží,“ míní starosta.

Fotbalové hřiště se nyní může chlubit minimálně divizními parametry, a proto se nabízí otázka, jestli by se Polná v budoucnu krásným areálem nechtěla pochlubit i týmům mimo Vysočinu? „No, okolí o tom hovoří, ale já jsem zdrženlivý.

Tyto cíle se nadají naplánovat, rozhoduje se o tom na hřišti, a dále je to o jiných ekonomických možnostech,“ ví Jindřich Skočdopole. „Hlavní je, aby se tady hrál dobrý fotbal a našlo si sem cestu co nejvíce lidí,“ dodává.

Dnešní slavnostní program bude hodně pestrý. Začne v 15.30 pro pozvané hosty a v 17.15 bude stadion otevřený všem fotbalovým příznivcům.

Asi největším lákadlem bude utkání polenské staré gardy proti Top Real Praha, v jehož dresu se představí nespočet známých tváří z fotbalové a televizní scény. Vystoupí i žonglér Skorkovský.

„Byl bych spokojený, kdyby přišla tak tisícovka lidí, protože i když je liga s Mostem, tak tady bude program pro celou rodinu,“ uzavírá předseda polenského Slavoje TKZ. Vstupné pro dospělé je 60 Kč, senioři a děti zaplatí polovinu.

Co všechno se změnilo

Vyrostla nová tribuna pro 320 diváků, stará byla zrekonstruována, stadion tak pojme tisíc sedících diváků. Část starých kabin se zrekonstruovala, vyrostly nové kabiny, kterých je momentálně osm, svou místnost mají i rozhodčí, k dispozici jsou ošetřovna, pořadatelská místnost, klubovna a pro hráče i rehabilitace (vířivka).

Součástí je nová restaurace pro 28 lidí a pergola pro 78 lidí. Diváci mohou využívat nové sociální zařízení. Nový je i vstupní objekt s pokladnou, komunikační systém a parkoviště pro dvacet aut (pro hráče a hosty).

V areálu vyrostlo nové dětské hřiště. Efektní a efektivní je tunel, ze kterého hráči budou vcházet na hřiště.