Největším překvapením je domácí porážka ambiciózní Bystřice s nováčkem ze Staré Říše.

BYSTŘICE – STARÁ ŘÍŠE 0:2

Stará Říše přijela na půdu favorita celé soutěže naprosto bez ostychu a domácí Trávníček musel v prvním poločase zlikvidovat hned dvě tutovky. Ve druhé půli naznačil bystřickou aktivitu mladíček Sklenář, ale jeho hlavička trefila pouze spojnici. O chvíli později šokoval domácí ochozy Brnický, který na půlce získal míč a z kraje půlícího kruhu zaskočil Trávníčka. Vyrovnat mohl z otočky Havlík, jeho střela ovšem branku minula. Hosté si věřili z dálky, což korunoval střelou z 35 metrů Tichánek a opět nachytal Trávníčka na švestkách. Bystřice se už na kloudnou odpověď nezmohla.

Góly: 55. Brnický, 75. Tichánek. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Bystřice: Trávníček – König, Veselý, Vícha, Mitáš – R. Sklenář (70. Holý), Matuška, Havlík, Zbytovský – Hladík (10. Padrtka, 60. Hrubeš), Horák. St. Říše: Neuman – Brnický, Hekerle, Merhaut, Procházka – Štěpnička, Tichánek, Kratochvíl – Pazderník, Rychtecký, Rygl. Nejlepší hráči: Matuška – Brnický, Hekerle.

VRCHOVINA - HARTVÍKOVICE 5:0

Domácí začali velkým náporem. Zejména Zedníček na levé straně hřiště dělal zadákům Hartvíkovic velké problémy. Šustáčkova hlavička do prázdné branky ještě gólem neskončila, ale pak už se Vrchovina začala trefovat. Skóre otevřel po teči hostujícího obránce Lukáš Michal. Poté zakončil kombinaci Škorpíka se Šustáčkem Zedníček. Šustáček byl k nezastavení a hosté si museli pomoci faulem v pokutovém území - Michal zvýšil na rozdíl třídy. Teprve poté zahrozily i Hartvíkovice. Hoškovu dalekonosnou střelu Adamec vyrazil a po následném rohu utekl do brejku Zedníček - 4:0. Po přestávce už padl jediný gól. Krásnou ranou se prezentoval zkušený Oros.

Góly: 10. a 19. L. Michal (druhá z PK), 13. a 34. Zedníček, 64. Oros. Rozhodčí: Sojka. ŽK: 2:2. Diváci: 260. Poločas: 4:0. Vrchovina: Adamec - Škorpík, O. Poul, Laštovička, V. Fagula - O. Šustáček (68. Bukáček), Oros, Michal, K. Skalník - Buchta (64. Mužátko), Zedníček (64. Kalich). Hartvíkovice: Prokeš - Heres, Hošek (85. Vlk), Zedníček, Duša - Outrata, Záviška (90. Langr), Beneš, Sýkora (70. Kopuletý) - Kubala, Ryšánek. Nejlepší hráči: Oros, V. Fagula, Zedníček.

ŽDÍREC - H. BROD 2:0

Úvod prvního poločasu se nesl v duchu nepřesností. První výraznější šance se zrodila až v 22. minutě, kdy po standardní situaci hlavičkoval Roman Mareš, z brankové čáry Brod zachránil Háněl. Slovan mohl jít jako první do vedení, ale Slanař nepřesnost Ždírce nepotrestal. O chvíli později podcenil míč Čalkovský, ale Adam se k finálnímu zakončení nedostal. V další šanci se opět ocitl Adam, ale mířil jen nad. Když Brod nevyužil své šance, tak začala úřadovat Dekora. V 36. minutě se po rohu hlavou prosadil Kolouch. Po dalším rohu se opět Brod zachraňoval až výkopem z brankové čáry. Po změně stran ždírecká Dekora potvrdila svoje vedení Romanem Marešem. V 70. minutě mohl Provazník snížit, ale trefil jen břevno. V samém závěru ještě namířil Čalkovský standardní situaci vedle.

„Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Projevila se naše útočná síla. Soupeř měl také nějaké šance, ale všechny po našich chybách,“ komentoval průběh zápasu domácí kouč Marek Štukhejl.

Góly: 36. Kolouch, 57. R. Mareš. Rozhodčí: Nejezchleb. ŽK: 2:1. Diváci: 350. Poločas: 1:0. Ždírec nad Doubravou: Tomášek - Carda, Čalkovský, Klupka, Kučera - Šnobl (68. Horáček), Smejkal, R. Mareš, Novotný (80. Doležal) - Hanousek (88. Souček), Kolouch. Havlíčkův Brod: Rezničenko - Mišta, Novotný, Háněl, Semrád - Machala, M. Mareš, Bláha, Slanař, Turek - Adam. Nejlepší hráči: Kolouch, Šnobl - Adam.

TŘEBÍČ B - OKŘÍŠKY 2:2

Třebíčská juniorka začala utkání lépe, soupeře přehrávala. Okříšky hrozily v úvodu výhradně z brejků. Domácí převahu zúročili ve 21. minutě, kdy Macháček po centru Tomáše Novotného otevřel skóre.

Úvod druhé půle vyšel lépe hostům, kteří zásluhou Aleše Valenty vyrovnali. Od této chvíle převzali iniciativu na své kopačky. Přesto to byli Třebíčští, kdo se znovu ujal vedení, trefil se Řezáč. V závěru hosté zabrali a dočkali se po gólu Kotrby zaslouženého vyrovnání.

Góly: 21. Macháček, 68. Řezáč - 49. Valenta, 80. Kotrba. Rozhodčí: Švec. ŽK: 2:2. Diváci: 180. Poločas: 1:0. Třebíč B: Hradecký - R. Žák, Křivánek, Kolman, Tůma - Linhart, Macháček (64. Široký), Durajka, T. Novotný - Sedláček, Řezáč. Okříšky: Vejmělka - Jančok, Tekal, Zeman, Večeřa - Tůma (46. Dočkal), Malý, Široký (76. Rampír), Jůza (85. Svoboda) - Kotrba, Valenta. Nejlepší hráči: T. Novotný, Křivánek - Jůza.

POLNÁ - HERÁLEC (HB) 4:0

Polná šla do vedení po rohu Krčála, který našel do šibenice hlavičkujícího Urbánka. Hru gól ale neoživil, naopak. Ve zbytku poločasu se hrálo nepřesně a důraznější Herálec začal mít navrch. Pohotový Hlávka ale na brankové čáře vyrovnání v poslední chvíli zabránil. Po změně stran si došel pro faul Kaplan a Frolda penaltou nepohrdl. Stejný hráč pak stál na konci parádní přímočaré akce, která znamenala už třígólový náskok. Herálec poté rezignoval a na konečných 4:0 stanovil bezchybnou střelou Kaplan.

Góly: 14. Urbánek, 64.(PK) a 67. Frolda, 82. Kaplan. Rozhodčí: Straka. ŽK: 2:1. Diváci: 500. Poločas 1:0. Polná: Skočdopole - Pártl (75. Kratochvíl), Frolda, Urbánek, Takács - Krčál, Kovář, Oberreiter (46. Tomas), Hlávka - Kaplan, Adamec (61. Tlačbaba). Herálec (HB): Březina - Ganobjak, Stojan, Paclík, Filipský (75. Kříž) - Hrala (72. F. Pátek), J. Pátek, Král, Kuchta (85. Vašák) - Mašek, Stojan. Nejlepší hráči: Frolda, Kaplan, Skočdopole.

PACOV - M. BUDĚJOVICE 2:0

Pacov nastoupil oslaben o největší letní posilu Bujdaka, který musí čekat na vyřízení transfer karty, přesto premiéru zvládl. Ve vyrovnaném zápase byl nebezpečnější a do vedení šel už v 7. minutě. To sražení Jakuba Vlacha v šestnáctce potrestal proměněním penalty Vejsada. Náskok mohl ve 35. minutě navýšit Šlechta, jenže jeho střela skončila na tyči. V závěru se hosté snažili o vyrovnání, Pacov jejich nápor se štěstím ustál. Navíc v samém závěru unikl střídající Kubů a vítězství domácí zpečetil.

Góly: 7. (PK) Vejsada, 90. Kubů. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 2:4. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Pacov: Basík - Vejsada, Kerouš, Praveček, Přibyl - Váňa, Vlach (87. Maršík), Hrobský (72. Rybčák), Šlechta - Zíka - Gavrecký (58. Kubů). M. Budějovice: Klouda - Novotný, Veselý, Povolný (68. Konvalina), Marek Černý - Buďa, Bratrů, Dušek, Šplíchal - Škoda, Michal Černý. Nejlepší hráči: Váňa, Kerouš - Bratrů.

V. BÍTEŠ - JAROMĚŘICE N. R. 2:2

Do vedení šly Jaroměřice. Přímý kop trefil přesně přes zeď Paul. Bíteš ovšem vyrovnala. Po rohu se hlavou trefil navrátilec Dvořák. Poté se šance střídaly na obou stranách. Ve druhé půli poslal domácí do vedení Pohl, který proměnil penaltu za faul. Jaroměřice ale brzy vyrovnaly. Dlouhý nákop brankáře Šebely přeletěl obránce a Vybíral se nemýlil. Rozhodnout zápas pro domácí mohl Hammer, ovšem v šanci selhal.

Góly: 10. T. Dvořák, 49. Pohl (PK) - 4. Paul, 68. Vybíral. Rozhodčí: Bína. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (49. A. Svoboda). Diváci: 200. Poločas: 1:1. V. Bíteš: M. Pelán - Horký (72. Hammer), Burian, Nekuda, Pohl - O. Loup, T. Dvořák, T. Pelán, Buchta - Pokorný, Škorpík. Jaroměřice: Šebela - Pokorný, T. Brabenec, J. Brabenec, Paul (87. Hanák) - Vybíral, Novotný, Karásek (53. Kalay), Svoboda - Neumann, Míča (85. Hambálek). Nejlepší hráči: Burian, O. Loup - Vybíral.

Příští kolo: Jaroměřice n. R. - Humpolec, Hartvíkovice - Jemnicko, Okříšky - Vrchovina, M. Budějovice - Třebíč B, Stará Říše - Pacov, Herálec (HB) - Bystřice n. P., Havl. Brod - Polná, Velká Bíteš - Ždírec n. D.