Klopýtnutí v úvodním kole druhé ligy je napraveno. Po porážce v Hradci Králové přivítali fotbalisté Jihlavy nevyzpytatelný Most. S ním si poradili hladce 3:1.

„Strašně důležité, ale rozhodně ne jednoduché vítězství,“ upozornil kouč FC Vysočina Luboš Urban, kterému se potvrdila jeho předzápasová předpověď. „Most byl dopředu hodně nebezpečný a v obraně měl okénka.“

Z těch Jihlava dokázala vytěžit tříbrankový náskok, který už si nenechala vzít. „Prohrávali jsme po poločase 0:2 a pro nás už bylo těžké vrátit se do zápasu,“ smutnil mostecký trenér Jorge Aňon. „Bylo to zvláštní utkání. Prohráli jsme, i když jsme odehráli velmi dobrý zápas,“ doplnil.

Hlavními postavami jihlavské výhry byl gólman Václav Winter a penaltový hříšník z prvního zápasu v Hradci Králové Peter Krutý. Ten Most sestřelil dvěma brankami.

Drahá premiéra

„Po nesmyslné penaltě v minulém zápase jsem mu vynadal. Normálně bych ho vyhodil, ale protože jsem tu tři týdny, tak jsem to neudělal,“ prozradil své pocity Urban a dodal: „Teď konečně ukázal svou kopací techniku. I když mám nějaké výhrady, hlavně k jeho pohybu, tak rozhodl zápas.“

Samotný hráč je rád, že svou chybu napravil, a doufá, že v podobném duchu bude pokračovat. „Byla to pro mě premiéra, ještě nikdy jsem ve druhé lize nedal dvě branky za jeden zápas,“ upozornil Krutý.

Ovšem svá negativa to má. Bude muset platit do klubové kasičky. „Zatím ještě nevím kolik,“ dodal s úsměvem.

Za zmínku stojí hlavně jeho druhý gól. To se parádně trefil z pětatřiceti metrů. S přispěním chybujícího brankáře Palečka. „Snažil jsem se to dát na zadní tyč a věřil, že to hráči podběhnou. Balon jsem do brány tlačil očima. Myslel jsem si, že to půjde nad, ale naštěstí to byla šibenice,“ popsal situaci dvoubrankový střelec.

Trenér Urban byl spokojen především s výkonem jedničky v jihlavské brance. „Týmová práce s vynikajícím Winterem v bráně.“

Hlavně z výsledku měl radost i gólman FC Vysočina. „Spokojenost je určitě veliká. Chtěli jsme zapomenout na první zápas. Teď se ukázalo, že v tomhle týmu je veliká síla,“ uznal Winter, kterému byl odpískán i penaltový faul.

„Každý máme svou pravdu, ale k žádnému kontaktu tam nedošlo. Penalta to rozhodně nebyla,“ je si jistý dvaatřicetiletý strážce svatyně.

Další ostrou prověrku má jihlavský tým na programu v sobotu, kdy zajíždí na půdu exligového Zlína. Ten už i s Martinem Vozábalem v sestavě ve druhém kole zdolal čáslavský Zenit (1:0).