Výhody domácího prostředí nevyužil ani jeden z kvarteta týmů, které zahájily I.A třídu na svém hřišti. Janovice remizovaly, Dobronín, Rantířov a Třešť vyšly naprázdno. Naopak tři body si nečekaně přivezl Stonařov z Velkého Meziříčí – při chuti byl totiž autor čtyř gólů Gavaller.

JANOVICE – ÚSTRAŠÍN 1:1

Hosté přijeli pouze s jedenácti hráči a to se podle kouče Václava Hospodky na výkonu jeho svěřenců podepsalo. „Patrně to hráči pocítili, nastoupili zvolna, a pak už se do tempa nedostali,“ zlobil se trenér Janovic, jehož tým si vytvořil tlak i šance, ale nebezpečný byl z rychlých protiútoků i Ústrašín.

Gólu se diváci dočkali až ve druhé půlce, když Padrnos dostal kolmici od Černého, přešel přes dva hráče a zkušeně zakončil. Hosté ale brzy kontrovali. Nedorozumění obrany a gólmany vyústilo ve vlastní gól Matějíčka. V závěru se Janovice tlačily před branku hostů, ale rozhodující gól se nezrodil.

Góly: 57. Padrnos – 65. vlastní Matějíček. Rozhodčí: Pospíšil. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas 0:0. Janovice: Bratršovský – Matějíček, Lokvenc, Tržil, Reiterman – Lapeš (68. Slezák), Černý, Špendlíček, Brnický – Barák, Padrnos. Ústrašín: Vaverka – Rysl, Rod, Novák, Kubiška – Paclík, Koželuh, Jírů, Fuks – Běloch, Kratochvíl.

DOBRONÍN – ŽIROVNICE 0:5

Už v 5. minutě propadla domácí pravá strana a po centru otevřel nepokrytý Staněk hlavičkou skóre. Druhý gól přidal T. Houška z přímého kopu, který překvapil Chvátala. Pak se osmělili i domácí, ale Tomášové Sedláček a Kalců nedokázali z ani jedné ze čtyř šancí udeřit.

Ve druhé půlce vsadil Dobronín na ofenzivu, tlačil se před hostující branku, ale Žirovnice zuby nehty bránila a po jednom brejku přidal Zaňák třetí gól. Pak se ještě nádherně z dálky trefili Pokorný a Staněk.

Góly: 5. a 77. Staněk, 33. T. Houška, 60. Zaňák, 65. Pokorný. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 1:5. Diváci: 100. Poločas 0:2. Dobronín: Chvátal – Krejčí, Vaněk, Laňka, Krautšnajdr (60. Göth) – Klenovský (80. Pachl), L. Sedláček, M. Sedláček, Sobotka – T. Sedláček, Kalců (80. Liška). Žirovnice: Kadlec – Charousek, P. Houška, Kuš, Weith – T. Houška, Vodáček, Staněk, Moravec (70. Secký), Poustecký (55. Pokorný), Zaňák (60. Blažek).

I. A TŘÍDA – SK. B

RANTÍŘOV – NOVÁ VES 1:3

První půlka nabídla vyrovnanou partii a tři šance. Kubík z blízka nastřelil gólmana hostů, Vaněk těsně před koncem půlky netrefil branku. Nová Ves zahrozila také, ale Šereda jasnou tutovku zneškodnil.

První gól padl až v 55. minutě, kdy propadla rantířovská záložní řada a hostující R. Novotný se po pěkné individuální akci trefil z šestnáctky do šibenice. Domácí inkasovaný gól ochromil a Nová Ves byla na koni, což Rantířov pocítil i na skóre. Šandera a P. Bureš zvýšili na 3:0. V závěru sice korigoval z penalty na 1:3 Kovačík, to bylo ovšem vše, na co se domácí zmohli.

Góly: 83. Kovačík (PK) – 55. R. Novotný, 67. Šandera, 81. P. Bureš. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas 0:0. Rantířov: Šereda – Kovačík, Smrčka, Horáček, Fila (46. Vácha) – Kavka, Oberreiter, Živný, Kubík (79. Benda) – Vaněk, Holec (76. Zeman). Nová Ves: P. Novotný – Pohanka, J. Starý, P. Starý, Kubík – Krejčí, Ondřejka, R. Novotný, Šandera – D. Čech, L. Čech (55. P. Bureš).

TŘEŠŤ – NÁMĚŠŤ N. O. 0:2

Domácí omlazený celek, který byl navíc oslabený o zraněné hráče byl v první půlce neustále pod tlakem a v 11. minutě inkasoval po skrumáži v malém vápně, kdy se trefil Rubáš. Do dvou gólových šancí se Třešť dostala těsně před koncem poločasu, ale náměšťský gólman Rousek oba pokusy o vyrovnání zmařil.

Ve druhém poločase se sice hra vyrovnala, avšak více šancí měli ke vstřelení gólu hosté. V 70. minutě po centru a chybě obrany, dokázali skórovat podruhé.

Góly: 11. Rubáš, 70. Franěk. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Třešť: Bachman – Gregor, Pausch (82. Nosek), Mikeš, Kříž (78. Svěrák) – Veselý, Mareš, Krejčí, Pěnička (45. Kadlec) – Chalupský, Páral. Náměšť: Rousek – Frýbort, Orálek, Zvěřina, Kučera – Klíma, Rubák, Franěk, Hlavatý (85. Mašlíček) – Laštovička (75. Eliáš), Hošťálek.

V. MEZIŘÍČÍ B - STONAŘOV 2:5

Ve vyrovnaném prvním poločase gól nepadl a rozhodně to na nějakou přestřelku nevypadalo.

Jenomže ve druhém dějství se děly věci. Všechno odstartoval pozdější hrdina zápasu Gavaller, který potrestal nedorozumění v obraně. Na to ještě odpověděl vyrovnáním Trnka. Poté domácí gólman Hrazdíra nesmyslně fauloval a nařízenou penaltu Gavaller proměnil. Zanedlouho se podařilo vyrovnat Kafkovi, jenomže to bylo vše. Poté Gavallerovi stačilo čekat, co velkomeziříčská obrana vymyslí za hrubici a tvrdě trestat. Střelecký účet Stonařova uzavřel Nešpor.

Góly: 52. Trnka, 69. Kafka – 51., 72., 76. a 80. Gavaller (druhý z PK), 82. Nešpor. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 0:0. Diváci: 100. Poločas: 0:0. V. Meziříčí B: Hrazdíra – D. Invald, Kružík, Halámek (16. Veselý, 70. L. Smejkal), Netolický – Vyskočil, Pól, J. Němec (60. Jaša), Kafka – Dufek, Trnka. Stonařov: Krupica – Pajskr, Šmarda, Špaček, Seknička – Příhoda (89. Kozojed), Nešpor (82. Duba), Šána, M. Čumpl – Bláha, Gavaller (86. Lang).