Pouze jednomu týmu ve fotbalové I. A třídě skupině B se povedlo odstartovat bezchybně. Stonařov získal cenný skalp velkomeziříčské rezervy. Naopak Třešť a Rantířov v domácím prostředí favorizované soupeře překvapit nedokázaly.

Stonařov přitom po úvodní čtvrthodince na hřišti Velkého Meziříčí na tři body rozhodně nepomýšlel. „Kluci nevěděli, kam dřív skočit. Soupeř nás zamotal, nestíhali jsme hlavně po jeho pravé straně, odkud hrozilo velké nebezpečí,“ nastiňuje trenér hostů Milan Palkovič, který okamžitě zareagoval. „Protočili jsme oba krajní záložníky a ten nápor trochu eliminovali. Hra se pak vyrovnala. Důležité bylo, že jsme neinkasovali,“ dodává.

Gavaller byl při chuti

Po bezbrankové první půlce to začalo. Stonařov dvakrát vedl, ale domácí pokaždé odpověděli. „Bylo dobře, že kluci bojovali, i když soupeř vždycky brzy srovnal,“ těší Palkoviče, jehož svěřenci se nakonec postarali o překvapení kola. Stonařov díky Gavallerovi – autoru čtyř gólů – po závěrečném hvizdu mohl slavit výhru 5:2. „Já jsem nadšený, stejně, jako naši věrní fanoušci, kteří nás přijeli povzbuzovat. Sedmdesát minut hrál celý tým skvěle,“ uzavírá spokojený kouč Stonařova.

Favorité byli nad síly domácích

Vstup do sezony nevyšel Rantířovu, který měl výhodu domácího prostředí, ale narazil na silnou Novou Ves. Ta se na konci radovala ze zasloužené výhry 3:1. „Chyběla nám souhra, agresivnější bránění před šestnáctkou, protože Nová Ves si tam někdy dělala, co chtěla. Bylo vidět, že je to zkušený soupeř, který odehrál dobré utkání. Poté, co dal první gól, nás už nepustil do vážnějších akcí, a každou naši chybu v zadu trestal,“ hodnotí trenér Rantířova Gustav Cabúk.

A s nulou na kontě je i Třešť, které los přisoudil v 1. kole Náměšť. Jeden z favoritů soutěže svou roli zvládl a domů si odvezl vítězství 2:0. „V sestavě, ve které jsme nastoupili, jsme sice bojovali, ale Náměšti jsme nestačili. Je to určité zklamání, ale výkon nebyl špatný, a věřím, že v příštích zápasech to bude lepší,“ nevěší hlavu kouč domácích Petr Jelínek.