Jihlavské fotbalisty čeká blok dvou zápasů na hřišti soupeře. Prvním z nich bude stadion exligové zlínské Tescomy, na který svěřenci kouče Luboše Urbana zavítají v sobotu.

Se ševci má jihlavský trenér velmi čerstvé zkušenosti z konce uplynulé sezony. Pět kol před koncem soutěže tam totiž zavítal se svým bývalým klubem. „S Bohemkou (Bohemians Praha – pozn. red.) jsme tam prohráli 0:2,“ nemá dobré vzpomínky na zítřejšího soupeře. Vzájemného měření sil se však Urban rozhodně neobává. „Rozdáme si to s nimi, i kdyby to mělo skončit 3:3,“ hlásí odhodlaně. Toto prohlášení naznačuje, že se dá ze strany FC Vysočina čekat aktivní fotbal.

Pozor na první půlhodinku!

„Rozhodně nechceme být pasivní. S takovýmto týmem musíme hrát aktivně. Musíme si dát pozor na prvních dvacet minut. Zlín v této době dokáže rozhodnout zápas,“ zdůrazňuje Urban a dodává: „Vzali jsem si i poučení z Hradce.“

Ovšem na zadní vrátka se zřejmě myslet bude. To si předvídá i obránce Michal Vyskočil. „Myslím, že budeme hrát trochu více zezadu než doma.“

Po pádu do druhé ligy odešli ze základu týmu kouče Ladislava Mináře čtyři hráči. „Ovšem kostra zůstala stejná. Je to zkušené exligové mužstvo, které hraje nátlakovou hru,“ přibližuje hru soupeře Urban.

„Má i nebezpečné standardky. Mají hodně vysokých hráčů, Zbožínka, Kroču, Kroupu,“ upozorňuje na další nebezpečí Vyskočil, který by byl stejně jako jeho trenér spokojen minimálně s bodem. „Hlavně, abychom neprohráli!“

Vyskočil: Chceme hlavně neprohrát

„Spokojenost bude minimálně s bodem. Tyto zápasy se silnými týmy jsou prakticky o šest bodů. My když remizujem, je to pro nás plus bod a pro ně dva minus,“ kalkuluje šéf žlutomodré lavičky.

Vyskočil, který do Jihlavy přišel z Fulneku, se těšil předešvím na bratrský souboj, ze kterého však na poslední chvíli sešlo. Jeho bratr Martin totiž v tomto týdnu podepsal smlouvu se slovenskou Žilinou.

„Je to škoda. Oba jsme se těšili. Naposledy jsme proti sobě nastoupili, když jsem byl v Uničově a on hrál za Sigmu, a byl to pohár. To už je ale pár let zpátky,“ vzpomíná s úsměvem na bratrská klání jihlavský Vyskočil.

Zlínská Tescoma bude jistě chtít navázat na výhru proti Čáslavi.

„Jihlava má určitě kvalitní tým, přesto se budeme snažit vyhrát a nabídnout lidem i pěkný fotbal,“ řekl na klubových stránkách útočník Libor Žůrek, podle něhož se tým bude snažit ze všech sil, aby na domácím hřišti získal tři body.