Jihlavský kádr se rozšíří o jednu novou tvář. Druholigový FC Vysočina totiž včera angažoval do svých záložních řad Jana Grubera. Když nenastanou problémy při registraci hráče, tak by měl přijít na půlroční hostování.

„Všechny náležitosti by už měly být připraveny. Takže by jeho hostování u nás mělo být téměř stoprocentní. Dnes (včera, pozn. aut.) bychom měli s hráčem podepsat smlouvu,“ potvrdil ředitel klubu Zdeněk Tulis.

Třicetiletý fotbalista je odchovancem trutnovského fotbalu. Jeho cesta na vrchol však nebyla jednoduchá. Nejprve musel projít několika druholigovými týmy, aby se v roce 2003 konečně dočkal a odkroutil si svou premiéru mezi českou elitou za českobudějovické Dynamo. V něm vydržel dvě a půl sezony.

Poslední štací bylo Polsko

Další prvoligovou štací bylo působení v Příbrami. Poté už odešel za hranice České republiky, kde působil poslední dva roky. V létě 2007 odešel do Slovenské Nitry a letos v lednu se přesunul k polským sousedům, kde oblékal dres prvoligové Odry Wodzislav. Jenže tam nedostával od českého kouče Martina Pulpita moc příležitostí, a tak se s klubem chtěl rozloučit.

Ten z tohoto rozhodnutí příliš nadšený nebyl, a proto se jeho příchod na Vysočinu prodlužoval.

„Vedení polského klubu s ním už nepočítá, ale dluží mu nějaké peníze,“ prozradil již před necelými čtrnácti dny jihlavský kouč Luboš Urban. Vše se nakonec v dobré obrátilo a zkušený záložník se včera objevil na tréninku u svého nového zaměstnavatele, na kterém zažije první kontakt nejen se svými novými spoluhráči, ale i s trenérem Urbanem.

Urban: Pulpit byl tajemný, nic neřekl

„Zatím ho neznám. Samozřejmě jsem si o něm sháněl informace. Volal jsem panu Kotrbovi i trenéru Pulpitovi. Jenže ten byl tajemný a moc mi toho neřekl,“ řekl jihlavský šéf lavičky, který se na svého svěřence těší.

„Už mi ho manažeři nabízeli, když jsem byl v Bohemce, ale v tu dobu jsme tam na tento post nikoho nepotřebovali.“

Luboš Urban by byl rád, kdyby vše dobře dopadlo a jeho nová akvizice byla k dispozici již do pátečního duelu s Hlučínem.

Samozřejmě adaptace mu bude chvíli trvat, ale jihlavský lodivod věří, že odchovanec trutnovského fotbalu do kádru brzy zapadne a bude pro něj přínosem. „Měl by zvednout kvalitu naší zálohy, je to hráč do kombinace i do útoku. Navíc nám zvýší i konkurenci,“ pochvaluje si.