Ovšem dlouhou dobu to vypadalo na dělbu bodů. „Byl to fotbal plný nasazení, hrálo se nahoru dolu, šance si vytvářeli oba soupeři. Dokonce v prvním poločase jsme měli takovou dvacetiminutovou pasáž, kdy se hrálo téměř neustále na polovině soupeře,“ byl spokojený s prvním dějstvím kouč Žďáru Petr Nedvěd.

Jenže po změně stran došly fotbalistům Žďasu síly. „Od 70. minuty nás soupeř přehrával. Vytvářel si standardní situace a byla jen otázka času, jestli to dokážeme udržet, nebo ne,“ byl si vědom Nedvěd síly soupeře, který přijel na Vysočinu posílen o čtyři hráče z prvoligového A-týmu.

Chyběly dvě minuty

K remíze žďárskému týmu ale chybělo jen málo. Dvě minuty. Jenže pak udeřil nebezpečný Kerbr. To běžela 88. minuta. Pro celek z Vysočiny to byla velká škoda, protože kvůli remíze a úspěchu dotírajících soupeřů spadl na čtvrté místo tabulky.

„Je to škoda, ale takový je fotbal,“ nedělal z prohry vědu Petr Nedvěd, který byl s výkonem svých svěřenců celkem spokojený. „Předvedli proti silnému soupeři solidní výkon.“

V sestavě jim navíc chyběl Petr Heide, který je od středy v nemocnici, a kanonýr Jan Karásek dorazil až na druhý poločas. „Zasekl se na dálnici,“ upřesnil důvody jeho pozdního příjezdu žďárský šéf lavičky, jehož tým je zatím před dalším víkendovým duelem zdravotně v pořádku.

„Nějaká únava tam asi bude. Máme za sebou dva náročné zápasy, ale do neděle se musíme co nejlépe zregenerovat.