Jenže místo s myšlenkami na souboj s atraktivním soupeřem Jihlavští odjížděli ze Znojma ve středu večer po porážce 0:2 se svěšenými hlavami. A trenéři nenechali vyřazení bez odezvy.

Hromy a blesky lítaly v jihlavské kabině ještě ve Znojmě. „Bylo to bouřlivé v poločase i na konci zápasu. Nemůžeme si dovolit takhle vstupovat do zápasu. Je to totálně nezodpovědné, bohužel jsou v tom namočení i ti starší, zkušenější hráči,“ kritizoval kouč Jihlavy Luboš Urban.
„Byla to zatím největší bouřka, co jsem tady,“ tvrdí trenér, který k týmu nastoupil na konci letošního června.

Včera trenéři s týmem zápas rozebírali. A kromě pohovorů došlo i na pokuty. Porážku odnesli jednotlivci i celý mančaft. „Pokutu dostal Michal Kadlec, který opět dostal žlutou kartu za kritiku rozhodčích. Tohle nesnáším, protože pak si stoper nemůže dovolit žádný ostrý zákrok,“ nebere si Urban servítky.

Kromě kapitána trest stihl i druhého stopera Petra Tlustého, který se vyfauloval po dvou žlutých kartách už v 15. minutě! Celá taktika tak vzala za své už po čtvrthodině hry.

„Tu situaci řešil špatně. Když má žlutou, nemůže udělat podobný zákrok znovu. A pak jsem sáhl na prémiový řád celého družstva. Dokud nebudou výsledky, celé se to překope,“ prozradil Urban.

Podle něj utkání ovlivnil tragický začátek. „Sotva rozehrajeme zápas, přijde jedna karta, druhá karta, ve 14. minutě gól a v 15. červená. To je šílený vstup do utkání.“

Odmítl ovšem, že by jeho svěřenci zápas s třetiligovým soupeřem podcenili. „Celý týden jsme je na to připravovali, i na rivalitu mezi Znojmem a Jihlavou. A Znojmo patří mezi špičku MSFL,“ dodává na adresu druhého týmu tabulky, se kterým jeho tým v přípravě před sezonou remizoval 3:3.
Kouče potěšil aspoň solidní výkon náhradního gólmana Krajíčka, a hlavně výkony střídajících mladých pušek Vydry a Tecla, kteří tým oživili ve druhém poločase. „Šetřil jsem je, aby pořád nehráli devadesát minut, nechceme je zavařit,“ vysvětluje Urban.

Nesplněný cíl

Už teď hráči nesplnili jeden z předsezonních cílů – postoupit v poháru do 3. kola a přivést na stadion v Jiráskově ulici prvoligového soupeře.
Jen pro srovnání: loni – ještě pod Markovým vedením – Vysočina vypadla právě ve 3. kole se Zlínem až na penalty.
Ovšem zkáza favoritů není v pohárech nijak výjimečná. Vždyť letos na jaře ještě druholigové Slovácko dokráčelo až do strahovského finále, kde podlehlo Teplicím. A mnohem hůř než Jihlava teď dopadla ambiciózní Mladá Boleslav. Štika Gambrinus ligy si vylámala zuby v divizních Živanicích. Až na penalty se zachraňovala Markova Příbram i vršovičtí klokani.

TRAGICKÝ ZAČÁTEK
4. minuta: žlutá karta Krutého
12. minuta: první karta Tlustého
13. minuta: gól znojemského Krhuta na 1:0 po chybě Veselého
15. minuta: druhá žlutá karta a vyloučení stopera Tlustého