Zklamání! To prožívají nejen fotbalisté FC Vysočina, ale hlavně jejich fanoušci. Druholigová Jihlava totiž jede z trávníku posledního celku ostravských Vítkovic bez bodu, i když to v úvodu utkání opticky vypadalo na snadnou záležitost Urbanova celku.

„Možná jsme vytěžili z toho, že nás soupeř po povedeném začátku trošku podcenil,“ soudil trenér Vítkovic Vlastimil Palička.

Do souboje vstoupili daleko aktivněji hosté z Vysočiny, které na začátku druhé desetiminutovky poslal po nádherné kolmici Šislera do vedení teprve devatenáctiletý Muris Mešanovic. Ovšem za pár minut bylo vyrovnáno – Reinberkův centr se trošku šťastně odrazil k Borisi Heskovi, který zblízka zamířil přesně k tyči.

Domácím vyrovnávací branka zjevně pomohla a stále častěji se tlačili před Winterovu branku, ale ten svůj tým po Heskově hlavičce podržel. To se mu však už nepodařilo po dalším centru ze strany, prudký nákop Petra Reinberka si totiž srazil s pomocí stínujícího Karlíka do vlastní sítě. Ještě do poločasového hvizdu se ve skrumáži před jihlavskou brankou nejlépe zorientoval opět všudybyl Reinberk a zvýšil vítkovické vedení na 3:1.

Druhý poločas se ještě pořádně nerozběhl a Jihlavané se dostali zpět do zápasu – z úhlu se mezi Vaškovy nohy trefil opět Mešanovič. Od té chvíle viděly takřka úplně prázdné tribuny ostravského městského stadionu fotbal nahoru-dolů.

Vysočina se vytrvale tlačila k domácí brance, ale tím poněkud otevírala zadní vrátka, kterých Ostravané párkrát mohli využít. Jenomže dělovku Macha zastavila tyč a průnik Motyčky vykopl před dobíhajícím Heskem gólman Winter, který utkání dochytal jen se sebezapřením, když si při jednom z výběhů pravděpodobně poranil kyčel.

„Odehráli jsme i přes povedený začátek velmi špatný zápas. V Ostravě jsme podle představ hráli pouze dvacet minut, pak hráči hráli jako profesoři,“ zlobil se po zápase trenér týmu z Vysočiny Luboš Urban.

FC VÍTKOVICE – FC VYSOČINA JIHLAVA 3:2

Góly: 20. Hesek, 39. vlastní (Winter), 45. Reinberk – 11. a 47. Mešanovič. Rozhodčí: Hájek – Chytil, Santarius. ŽK: Reinberk, Jungmann, Hesek, Motyčka – Penc, Kadlec. Diváků: 250. Poločas: 3:1. Vítkovice: Vaško – Bednář, Cverna, Švestka, Jungmann (90. Krása) – Mach, Motyčka, Mikulenka, Reinberk – Sládek (84. Plešek), Hesek (73. Hritz). Jihlava: Winter – Tlustý (46. Gabriel), Karlík, Kadlec, Penc – Veselý, Gába (56. Lovětínský), Šisler, Mešanovič – Vydra, Tecl (74. Simr).