Domácím podle kouče Palkoviče tak stačil k výhře 3:1 průměrný výkon.

První pětačtyřicetiminutovka nabídla dva góly, a oba do třešťské svatyně. „Nepustili jsme soupeře do vážnější šance, zahráli jsme skvěle standardky, výkon v první půlce byl celkem dobrý,“ komentuje trenér Stonařova Milan Palkovič.

Druhý poločas nebyl dobrý

Na druhé straně žehrají na neproměněný pokus Mikeše, který za stavu 0:0 orazítkoval tyč. „Je pravda, že nás v úvodu zaskočili a my nevěděli, kam dřív skočit, ale kdybychom dali ten gól, mohlo se to vyvíjet jinak,“ říká kouč Třeště Petr Jelínek. „Neřekl bych, že to bylo rozhodnuté, ale utekli nám o dvě branky, a to se pak těžko dohání,“ doplňuje.

A když v 54. minutě inkasovali jeho svěřenci potřetí, zdálo se být rozhodnuto. Jenže Stonařov jako by solidní vedení uspalo. „S výkonem ve druhé půlce nejsem vůbec spokojený,“ zlobil se Palkovič. „Nedařila se nám kombinace a překvapila mě i Třešť, která v závěru hrála dobře. Výhra mě ale samozřejmě těší,“ dodává kouč Stonařova.

Závěr patřil hostům

Hosté díky trefě Mikeše dvacet minut před koncem snížili a vykřesali malou naději. „Byli jsme lepším celkem, padlo tam i břevno, ale domácí si to takticky uhráli,“ nastiňuje Jelínek a uzavírá: „Plány nám nevyšly, chtěli jsme tam něco uhrát, což se nepovedlo, ale já musím kluky pochválit, protože i za stavu 0:3 chtěli s tím výsledkem stále něco udělat.“