S velkou marodkou a bez důležitých hráčů základní sestavy se mostecký Baník rozloučil s podzimem ve druhé lize. Přesto vyhrál. Hostující FC Vysočina totiž potvrdil pověst jednoho z nejhůře bránících týmů a do puntíku zopakoval týden starou prohru 3:4 s Duklou. Jihlava tak přezimuje až na desátém místě s obrovskou ztrátou na postup.

„Když si to sečtu, tak máme suverénně nejlepší útok a po dnešku snad nejhorší obranu. To jsou dva póly, co nemají hlavu ani patu,“ řekl po zápase zklamaný kouč FC Vysočina Luboš Urban.

„Směrem dozadu musíme zapracovat, udělat radikální řez naší obranné čtyřky – je zkušená, ale chybí jí rychlost a obratnost. Ti kluci prostě nestíhají, je to kruté, tam se musí něco stát,“ upozorňuje Urban.

„Dopředu jsme hrozně silní, ale vzadu stačí nakopnout balón a máme problémy,“ kritizuje jihlavský lodivod.

Že oba sobotní soupeři vyznávají ofenzivní fotbal, bylo na hřišti vidět hned od úvodních minut. Jihlava o sobě dala vědět už ve třetí minutě, ale tvrdou ránu vyrazil na roh brankář Šavol. Poprvé se brankově blýsklo už v desáté minutě.

Novic v sestavě Severočechů Thomas milimetrovým pasem za obranu vybídl do šance Frnocha a ten pohodlně prostřelil brankáře Jihlavy Štěpanovského.

„Bohužel, my jsme utkání rozjeli špatně, kdy domácí byli aktivnější a po jediný akci, kdy nám utekli, se dostali do vedení. Byli jsme v pozici, kdy musíme dohánět, což je nám vlastní, opakuje se nám to v posledních zápasech často, že doháníme výsledek. Zvýšili jsme otáčky a třicet minut v první polovině jsme jednoznačně dominovali,“ viděl kouč hostů Luboš Urban.

Byl to zápas standardních situací. Jihlava nepříjemně zaměstnávala defenzivu Baníku především z rohových kopů a ve 36. minutě pak srovnal po rohu Tlustý. Jenže pak opět přišla chvíle hrdiny Frnocha a Jihlavě oplatil stejnou mincí. Zvýšil skóre po hlavičce z rohu. Hosté do poločasu ještě srovnali, a jak jinak než z rohu – nepříjemný míč o zem poslal do branky Karlík – 2:2.

„O poločase jsme tvrdě promluvili k hráčům, mladý tým to potřeboval. Takže do druhého poločasu jsme také vstoupili aktivně, chtěli jsme dávat další branky,“ plánoval kouč domácích Jorge Aňon.

A jeho svěřenci to splnili. Ve druhém poločase přidali další dvě trefy.

Výrazně rozhýbal hru mostecký záložník Andrei a po vyloučení jihlavského Kadlece v 74. minutě si Most vytvořil obrovský tlak.

Hosté ještě před červenou kartou srovnali skóre díky Karlíkovi, Andrei rozhodl o třech bodech pro domácí dvě minuty před koncem.

„Důležité bylo, že hráči až do konce mysleli na vítězství a šli za ním. Důležitým momentem byla červená karta hostujícího hráče, pak už bylo pro nás jednodušší dostávat se do šancí,“ hodnotil brankové hody kouč Aňon.