Starší dorostenci rozlučku s podzimem zvládli

Uherské Hradiště - Fotbalisté Jihlavy podtrhli hodně povedenou první část soutěže vítězstvím 4:2 nad Slováckem, bod za remízu přivezli mladší dorostenci.

16.11.2009

Starší dorostenci FC Vysočina (vpravo stoper František Ptáček) zvládli misi na Slovácku skvěle. Přestože první poločas Jihlava prohrála, domů přivezla výhru 4:2.Foto: DENÍK/ Libor Plíhal

Poslední podzimní kolo přineslo prvoligovým dorostencům FC Vysočina čtyři body. Starší výběr fotbalistů Jihlavy totiž přivezl ze Slovácka hodně cennou výhru 4:2, po které přezimuje v tabulce nejvyšší tuzemské soutěže s 26 body na čtvrtém místě. Mladíkům se podařilo domácí obrat pouze o bod.

I. LIGA ST. DOROSTU

SLOVÁCKO – JIHLAVA 2:4

Jihlavě vstup do zápasu vyšel a první minut na hřišti kralovala. Jenže domácí využili hned první zaváhání zadních řad Vysočiny a z prvního vážného pokusu slavil Jeleček gól. „Pro nás to bylo velké překvapení, protože do té doby jsme hráli skvěle,“ komentuje trenér hostů Pavel Procházka.

Jeho tým ale nesložil zbraně a ve stoprocentních šancích se zjevil Poláček, ovšem sám na malém vápně oba pokusy zazdil. Až třetí slibná akce skončila v síti Slovácka. Vacek propasíroval míč k tyči. „Potom se hrálo vyrovnané utkání, rychlé, se šancemi na obou stranách,“ nastiňuje Procházka, který ale do kabin neodcházel s klidnou hlavou. Ve 41. minutě totiž udělal Göth chybu a po pěkné akci vrátil domácím vedení Hlupik.

„Soupeř byl na koni, my dole. Byl jsem proto v kabině důrazný. Nebyl jsem spokojený, vyžadoval jsem tu organizaci hry, co máme nacvičenou,“ nechává kouč nakouknout do poločasové přestávky.

Více jak hodinu hry drželi domácí naději na tři body. Poté se ale opřel do míče z pětadvaceti metrů Zeman, a jeho volej vymetl pavouky ze šibenice. Stejný hráč napálil další odražený míč znovu na bránu, kde ho zachytil Kučera a z otočky se postaral o obrat.

Konečnou podobu výsledku dali hosté až v závěru. Přečíslení tři na jednoho řešil Fadrný individuálně, obešel gólmana, který ho fauloval, a nařízenou penaltou Kučera nepohrdl.

„Spokojený jsem s výsledkem stoprocentně, samozřejmě ve hře vždycky něco najdu. První půlka byla slabší, druhá lepší. Ale jsem rád, že jsme přivezli tři body. Tým zaslouží, nejen za tenhle zápas, ale i celý podzim, pochvalu,“ dodává Pavel Procházka.

Góly: 8. Jeleček, 41. Hlupik – 27. Vacek, 63. Zeman, 72. a 90.(PK) T. Kučera. Poločas 2:1. Jihlava: Matiášek – Göth, Busta, Ptáček, Príborský – Vacek (85. Kryštůfek), T.Kučera, Fadrný, Kosak (46. Málek) – Zeman, Poláček (90. D. Černý).

I. LIGA ML. DOROSTU

SLOVÁCKO – JIHLAVA 2:2

Od prvních minut se hrálo nahoru dolů. „Bylo to ofenzivně laděné utkání,“ potvrzuje trenér Jihlavy Roman Kučera, jehož tým musel dotahovat vedení Slovácka, na které odpověděl ve 20. minutě Císař. Následně se ocitl ve dvou slibných šancích Kliment, ale při zakončení nezvolil ideální řešení. „V první půlce i v začátku druhé jsme nedotáhli řadu akcí do konce. A hodně chyb jsme dělali i vzadu, což bylo z důvodu nově vytvořené stoperské dvojice,“ nastiňuje Kučera.

Slovácko udeřilo po změně stran po autovém vhazování. Ale Jihlava měla v zásobě ještě jednu branku. Po faulu na Štancla proměnil Šuta penaltu.

A domácím mohlo být ještě hůř. V poslední desetiminutovce hráli prim jihlavští mladíci. „Začali jsme hrát výborně, tu hru jsme měli pod kontrolou, ale bohužel se nám nepodařilo skórovat,“ komentuje trenér. „Kluky musím za tohle utkání i průběh podzimu pochválit,“ dodává spokojeně.

Góly Vysočiny: 20. Císař, 72. Šuta (PK). Poločas 1:1. Jihlava: Nacházel – Kyzlink (32. Dvořáček), Hráček, Rozmahel, Urbánek (53. Čech) – Masopust, Šuta, Štancl, Kliment – J.Kučera (63. Kelbler), Císař.

16.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Zloděj z auta ukradl zimní pneumatiky

Takto vypadají čtyři pokoje v jihlavské nemocnici, které nemocnice nechala opravit díky štědrosti veřejnosti.
4

Veřejnost může pomoct vybavit chemostacionář

Muže okradla dívka z Jihlavy

Jihlavsko – Policisté už znají totožnost mladé dívky, která letos v září okradla muže v obci nedaleko Rapotic. Muž si ji vzal k sobě na noc, když se ale ráno probudil, tak zjistil, že mladá žena je pryč a společně s ní také jeho věci.

Použité věci pomáhají. Na vlakovém nádraží bude sběrné místo

Jihlava – Nepotřebné oděvy, hračky, hygienické potřeby a například i knihy. Nejen tyto věci mohou v sobotu lidé darovat na jihlavském městském vlakovém nádraží, kde bude sběrné místo.

Dobrá práce. Tři důležité body zůstaly v Jihlavě

Jihlava – Hokejoví junioři Dukly Jihlava si ve čtvrteční předehrávce poradili doma s Litvínovem a do extraligové tabulky si připsaly cennou výhru 5:3.

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

V devadesátých letech se začal zejména u německých aut objevovat zvláštní jev. Mnozí z vás si dost možná všimli, že starší auta koncernu Volkswagen, ale i Mercedesy nebo vozy BMW, mají na straně spolujezdce výrazně menší zpětné zrcátko, než je to na straně řidiče. Proč to ale tak je?