Soupeřem jim byli Bohemians Praha, kteří vyhráli po samostatných nájezdech 6:5.

Svému postu i na ledě zůstal věrný brankář Václav Winter, který si utkání pořádně užil. Je jeden z těch hráčů, kteří se na hokej těší. „Je to tradiční zakončení sezony. Užil jsem si to,“ usmíval se od ucha k uchu třiatřicetiletý jihlavský strážce svatyně.

Je vidět, že jste si utkání opravdu užíval?

Skvělý. Je to tradiční zakončení sezony, když je úspěšná, tak je to o to lepší. Tahle sice tak úspěšná nebyla, ale přesto jsme si to všichni užili.

I v hokeji na vás zbyl post brankáře. Vybral jste si ho sám, nebo vás do brány zkrátka strčili?

Já už jsem chytal v jiných klubech. Sice bruslit umím, ale o hokejku se spíš opírám, než abych ji používal. Je lepší mě dát do brány kvůli bezpečí ostatních hráčů.

Těsně před závěrečným hvizdem jste dostal vyrovnávací gól. Nemrzí vás to?

Nemrzí. Je to hokej. Člověk má lapačku. Jsme zvyklí chytat jinak.

Rozhodovalo se tedy až v samostatných nájezdech, ale ty vám moc nešly. Prohráli jste je 4:1.

Skvělí střelci. My jsme jejich střelce nenechali prosadit jen při hře.

Hráli jste proti vašemu mateřskému klubu. Byla to pro vás určitě zvláštní motivace?

Zdravá. Byl jsem moc hezky namotivovaný. S některými kluky z Bohemky jsme velcí přátelé. Z tohoto pohledu to bylo skvělé. Užil jsem si to.

Kdo je z vašeho týmu nejlepším hokejistou?

Skvěle hraje náš kustod Peter Daniel, protože hrál, jestli se nepletu, i extraligu na Slovensku, když byl mladší. Jinak Michal Veselý, Michal Lovětínský, naše mladé šípy Vydrys s Teclíkem. Víceméně skoro všichni. Já jsem tam neviděl vážnější slabinu. Tou bych tam byl já, kdybych byl v poli. Ale třeba bych dal paradoxně víc gólů. (smích)

Pouze jako diváci byli na stadionu Petr Tlustý, Pavel Simr, Jiří Gába nebo David Korčián. Ty si s hokejem netykají?

Nechtějí. Ty jsou na tom třikrát hůř než já. Nejde tak o to, že by udělali něco sobě, ale spíš někomu jinému. (smích) Je lepší, když na led nejdou. Měli svůj individuální trénink.

Vy osobně chodíte na hokej?

Jako divák? Jo, určitě. Máme s hokejisty úzkou vazbu, dostali jsme permanentky. Když je možnost, tak jdeme. Pro mě jako diváka je hokej nejatraktivnější sport. Chodím víc na hokej než na fotbal.

A máte takovou tu profesionální deformaci, že sledujete spíš brankáře?

Ne. Právě naopak. Spíš hráče. Jsem brankář, takže když chodím hrát fotbal, ať už malou kopanou nebo exhibiční zápasy, tak jedině do pole. V bráně mě nikdo neuvidí.