V jihlavské kabině se objevili tři nováčci. A další by mohli přijít v nejbližších dnech. „Není to uzavřené. Jsou rozdělaní další hráči,“ prozradil.

K dispozici máte tři nové tváře. Jak jste spokojen?

Jsou tu tři noví kluci. Stoper Peter Gavrič, brankář Marko Šimič a obránce Jarda Nesvadba. Ještě dnes by snad měli dorazit Jan Šimáček ze Slovácka a Jarda Dolejš z Českých Budějovic. Uvidíme, jak budou tihle kluci vypadat.

Určitě to ale není konečný počet?

Není to uzavřené. Jsou rozdělaní další hráči. Je to strašně dlouhá doba. Začíná se až 5. března. Myslet si, že tu budou hned všichni hráči? To ne. Je to postupný proces. Zaplať pán Bůh, že hned hrajeme ten Tipsport Cup. Potřebuju je vidět v zápase. Okamžitě dostanou šanci. Uděláme si o nich obrázek a buď půjdeme dál, nebo ne.

Zatím tu není Muris Mešanovič, ale pan Jinoch říkal, že by se jeho příchod mohl dořešit v nejbližších dnech.

Není to jen Mešanovič. Je to otázka i Vydry a Tecla. Tento týden je v jednáních. Může se to posunout na všechny strany. Čím dřív se to vyřeší, tak pro nás jen dobře, ať už odejdou, nebo zůstanou. Člověk si přeje, aby zůstali. Jenže musíme respektovat vedení a ekonomiku klubu. V těch klukách leží moc peněz, když to tak řeknu. Jak to dopadne, je věc pana Vaculíka a pana Jinocha.

O Mešanoviče jistě máte zájem? Na podzim se tu ukázal v dobrém světle.

Příklad. Pokud by šel Tecl do Jablonce, tak by to mělo vazbu na Mešanoviče. Nebo jak Jablonec udělá hotového útočníka, tak máme příslib, že Mešanovič je v Jihlavě. Jestli nenastoupí dneska ani za čtrnáct dní. Mně to nevadí. Kluby i manažer jsou nakloněni k tomu, aby tu byl. To se mi líbí. Musíme být trpěliví. Je to hráč prověřený, který už tu byl. Takže je zájem veliký.

Už máte v hlavě i variantu, kdyby mladé pušky odešly?

Zatím to není, ale až to přijde, tak je naštěstí devět týdnů přípravy. Byl by dostatek času se na to připravit. Museli bychom okamžitě zareagovat.

Hned v sobotu vás čeká zápas Tipsport Cupu proti Senici. Není to příliš brzo po startu zimní přípravy?

Je to netypické, ale pokud ho chceme hrát, tak musíme respektovat herní řád. Ten je sobota, středa, sobota – Senice, Trenčín, Petržalka. Vítěz postupuje dál a dva z druhých míst. Poté je skupina v Brně a v Praze. Uvidíme, jak to zvládneme. Chtěli jsme ho hrát, tak tomu musíme trochu uzpůsobit přípravu. Pro fotbalistu je vždycky lepší, když hraje, než když běhá v lese.

Takže na Slovensku budete celý týden?

Ne. Je to jednorázové. Ráno vyjíždíme v devět hodin. Hrajeme až v jednu. Takže se tam v klidu přesuneme a zase jedeme zpátky.

A čeká vás tedy nějaké vícedenní soustředění?

Začínáme v domácích podmínkách. Budeme chodit do fitnesu a využívat umělky, běhat v lese. A 24. – 29. ledna máme soustředění v Břízkách. To už je potvrzené. Půjdeme i na běžky, k dipozici máme umělou trávu a využijeme i okolní terény. Znám to tam dobře. V poslední době jsem tam jezdil s týmy, kde jsem působil. Bude to vrchol kondiční přípravy.

Hráči prý dostali i domácí úkoly?

Individuální plán byl pasovanej na sedm tréninkových jednotek – hodina denně. Běhání na svou tepovou frekvenci. Plus měli dodržovat svou váhu. Ještě jsem se na to nedíval. Teprve to budeme vyhodnocovat. Jsem zvědavý, jak to odběhali.

Měli jsme tři neděle dovolenou. Je to dostatečná doba na zregenerování, a pro ty, co byli zranění, aby se doléčili. Nikdo si nestěžoval, že by měl zdravotní problémy, ani během dovolené nikdo nevolal. Je to netypické, ale zaplať pán Bůh. Všichni vypadají, že jsou zdraví.

Je začátek nového roku a hodně lidí si dává předsevzetí. Jaké je vaše sportovní předsevzetí?

Předsevzetí? Když se podívám na tabulku, tak nemůžeme být spokojeni. Takže se co nejdřív dostat z devátého místa a dostat se co nejvýš. Kam to bude, to ukáže až čtrnáct jarních zápasů. Musíme se zvednout po všech stránkách a dostat Jihlavu, kam patří. To znamená na přední příčky.

A co vy a svátky?

Člověk si musí odpočinout. Sezona nebyla jednoduchá. Nikde jsem nebyl, byl jsem v Praze. Jak Silvestr, tak Štedrý den jsem strávil se svými nejbližšími. Byly pohodový, klidný a odpočinkový. Už jsem se těšil, že už to začne.

Od fotbalu jste si ale neodpočinul. 26. ledna jste se zúčastnil halového turnaje v Praze.

Já jako bývalý hráč Dukly chodím hrát za starou gardu. Turnaj byl patnáctý ročník a já už tam hrál počtrnácté. Nebyl jsem akorát na prvním. Teď se nám podařilo jít do finále. Jenže já jsem si v semifinále se Slávií natrhl sval. Takže teď tady pajdám, místo abych šel s klukama něco dělat. To mě štve. Takže budu minimálně měsíc mimo. Je to blbé, ale patří to k našemu věku.