Prvoligové naděje FC Vysočina doma porazily České Budějovice 4:2.

ST. DOROST

JIHLAVA – Č. BUDĚJOVICE 4:2

Čtvrthodiny se hrálo podle not Jihočechů. „V úvodu nás dostali pod tlak, těžko jsme se s tím vyrovnávali,“ potvrzuje trenér Pavel Procházka, který mohl v 15. minutě sledovat parádní akci Kosaka s Vackem a jeho gólový lob.

Jihlavu gól nabudil, což potvrdil centrující Císař a ve skluzu skórující Štancl. Budějovičtí ale vstali z mrtvých. Po chybě na levé straně domácích prostřelili skvěle chytajícího Procházku poprvé, v závěru první půlky skóre srovnali.

Nic jim to ale nebylo platné. Po změně stran si Zeman s Kosakem vyměnili dvakrát míč a Kosak přesnou ránou k tyči obstřelil gólmana. Na 4:2 pak zvýšil po centru Mustafy volejem Zeman.

„Výkon se dá pochválit. Mám radost ze vstřelených gólů a toho, že kluci makají a bojují o místo v sestavě,“ říká Procházka a pokračuje: „Ale klidným mě nenechává defenziva. I dílem štěstí a tím, že nás podržel gólman, jsme neobdrželi další gól, protože v šancích nás soupeř předčil,“

Góly: Vacek, Štancl, Kosak, Zeman. Poločas 2:2. Jihlava: Procházka – Göth, Turek, Kryštůfek, Príborský – Zeman, Málek, Vacek, Kosak – Císař, Štancl. (střídali: Tesař, Mustafa).

ML. DOROST

Začátek ovládli hosté, kterým se povedlo po rychlém brejku skórovat. S odpovědí přispěchal Šuta, který po přiklepnutí Klementa střelou ze šestnáctky srovnal.

Ve druhé půlce to byla Jihlava, která diktovala tempo. Rozmahel se prosadil po standardní situaci, Kliment a Brancuzský byli neomylní při rychlém výpadu domácích a Vysočina rázem vedla 4:1. Budějovičtí v závěru pouze korigovali.

„Oproti minulému zápasu jsme se zlepšili, na hře byl znatelný posun vpřed,“ spokojeně hodnotí kouč Jihlavy Petr Dvořáček.

Góly: Šuta, Rozmahel, Kliment, Brancuzský. Poločas 1:1. Jihlava: Nacházel – Kizling, Vonásek, Rozmahel, Urbánek – Masopust, Mlčoch, Šuta, Kliment – Hošek, Dvořáček. (střídali: Ločárek, Brancuzský, Míka).