Porážku 4:2 si z Vysočiny odvezla juniorka prvoligového Brna.

„Pořád nám to budete předhazovat,“ usmál se jihlavský trenér Luboš Urban a dodal: „My to víme všichni, co děláme, co budujeme, jaký těžcí soupeři to byli. Ono však všechno v těch předchozích zápasech nebylo špatné.“

První poločas byl doprovázený vydatným sněžením, ale i přes nepřízeň počasí byly na umělé trávě vidět pohledné akce ze strany jihlavských fotbalistů. Ti se v první pětačtyřicetiminutovce trefili do brněnské sítě hned třikrát, i když příležitostí na skórování měli mnohem víc.

„Vytvořili jsme si minimálně čtyři další tutové šance. Dvě Pavel Simr a ještě Mešanovič,“ souhlasil Urban.

FC Vysočina otevřel skóre už ve 2. minutě, kdy se po faulu na Mešanoviče k pokutovému kopu postavil Krutý. S přehledem promněnil.

Pak se na branku muselo čekat až do 38. minuty. To se do černého trefil Mešanovič. Poločasový výsledek 3:0 završil po rohovém kopu Karlík.

„Nastoupila konsolidovanější sestava, která ovládla střed hřiště a vytvořila si několik šancí,“ byl spokojen Urban.

Po změně stran se však ze hry vytratila plynulost. Trenéři sestavu hodně prostřídali a na výkonu to bylo znát. Ke spokojenosti vedla až poslední čtvrthodinka. „To jsme byli odvážnější, hlavně naše levá strana,“ pochvaloval si Urban.

Za druhý poločas padly tři branky. Z toho dvě do sítě Matiáška. Čtvrtou jihlavskou trefu zaznamenal Filip Dort, který z trestného kopu perfektně obstřelil zeď.

„Dobrý zápas uprostřed týdne. Vyhrálo se, klukům se zvedne nálada. Ovšem čekají nás další zápasy. Už se začíná bojovat o triko a začíná jít do tuhého,“ postrašil své svěřence dvaapadesátiletý lodivod.

Příštím soupeřem Jihlavy bude druholigový Hradec Králové, se kterým se utká v sobotu od 11.00.

JIHLAVA – BRNO B 4:2
Góly Jihlavy: 2. Krutý z pen., 38. Mešanovič, 39. Karlík, 75. Dort. Sestava Jihlavy - I. poločas: Matiášek – Gabriel, Karlík, Šimáček, Lira – Veselý, Görner, Dort, Krutý – Simr, Mešanovič, II. poločas: Matiášek – Veselý, Karlík, Gavrič, Cihlář – Dolejš, Gába, Dort, Lira – Franěk, Mešanovič.