Jihlava má za sebou další přípravné utkání, které skončilo porážkou. Se sehraným Hradcem prohrála 2:0. Navíc se jí překvapivě nedařilo v útočné fázi a obě branky inkasovala ze standardních situací.

Druholigový soupeř nastoupil ve svém klasickém rozestavení 4-3-3 a v úvodní pětačtyřicetiminutovce měl častěji míč na svých kopačkách. „Připravovali jsme se na to a první půli na ně hráli 4 – 4 - 2. Chtěli jsme, aby hráli v hloubce,“ prozradil taktiku kouč FC Vysočina Luboš Urban, jehož svěřenci se sice dokázali dostat do otevřené obrany, ale zkažené přihrávky je o možnost skórování připravily.

Úvodní branka padla po půl hodině hry, kdy se k odraženému balonu po rohovém kopu dostal Dvořák – 0:1. O devět minut později mohl z přímého kopu vyrovnat Krutý, ale jeho technickou střelu perfektně vytáhl Lindr.

Po změně stran naskočila Jihlava v rozestavení 4 – 3 - 3, a najednou byla aktivnější a živější. Jenže si dokázala vytvořit jedinou šanci, kdy se do brejku vydala dvojice Krutý, Franěk. Prvně jmenovaný však zahnal svého kolegu do nevýhodného úhlu. Pak opět zaúřadoval Hradec. V 73. minutě se hlavou prosadil hostující stoper Němeček – 0:2. Jihlavě se snaha o zkorigování nepříznivého stavu upřít nedala, ale do sítě soupeře se trefit nedokázala. „Směrem dopředu jsme si toho moc nevypracovali, ale stále říkám, že se posouváme stále dál a dál,“ ujišťuje Urban, který si ovšem také uvědomuje, že Hradec byl výkonnostně úplně někde jinde než jeho svěřenci.

„My však nesmíme zabřednout. Kluci tomu musí věřit,“ dodal dvaapadesátiletý kouč. Jemu v utkání scházel Dort, který má drobné potíže s kotníkem a achilovkou, a také stoper Petr Tlustý. Ten s tréninkem začne až za čtrnáct dní.

Další zápas čeká druholigový celek z Vysočiny ve středu v Písku.