Víkend byl opět plný fotbalových příprav, a týmům z Jihlavska, hrajících I. A nebo I. B třídu, se dařilo napůl. Skvěle si vedl hlavně Bedřichov, který přestřílel Speřice. A velmi dobré utkání odehrál i Kostelec, který i v oslabení porazil Kamenici nad Lipou.

NOVÁ VES – JANOVICE 3:2

Hned v 1. minutě otevřel skóre z přímého kopu Brnický, ale Nová Ves dvěma góly skóre otočila. Do poločasu zařídil vyrovnání po samostatné akci Barák, ale jelikož ve druhém dějství pohrdl Brnický penaltou, z výhry se radovala Nová Ves, která naopak pokutový kop proměnila. „V závěru jsme se vyšponovali k tlaku, což mě těší, i když jsme ty šance nedali. Je vidět, že příprava pokročila. Až na souhru obrany jsem byl spokojený,“ hodnotí kouč Janovic Václav Hospodka.

Góly: 1. Brnický, 29. Barák. Poločas 2:2. Janovice: Musil – Zamazal, Černý, Reiterman, Lokvenc – Čurda, Špendlíček, Padrnos, Brnický – Varhaník, Barák. (střídali: Zeman, Šuhaj, Slezák, Matějíček).

STONAŘOV – ST. ŘÍŠE 3:6

Herně měla Stará Říše navrch, ale Stonařov až do 67. minuty držel nadějný výsledek – 3:4. „Pak jsme trošičku odpadli, což se ale dalo čekat, protože se nehrálo v nejoptimálnější sestavě, chyběl nám i gólman a měli jsme jen jednoho hráče na střídání,“ komentuje kouč Stonařova Milan Palkovič. „Dělali jsme velké chyby a vzadu nám to moc nešlo. Ale ten zápas byl pohledný, otevřený a je vidět, že kluci mají chuť do hry,“ dodává.

Góly: Duba, Vavera, Kozojed – Štěpnička 2, Osumanu, Tichánek, Bartoš, Rygl. Poločas 1:2. Stonařov: Turoň – M. Čumpl, Bláha, Špaček, Paiskr – Pokorný, J. Šmarda, Kozojed, Štancl – Duba, Nešpor (46. Vavera).

KOSTELEC – KAMENICE N. L. 3:2

Kostelec nastoupil pouze v deseti, ale na hře to v první půlce znát nebylo. „To oslabení jsme nepociťovali, hráli jsme více my, a dávali jsme i góly,“ říká spokojený trenér Vladimír Pecka, jehož tým si vypracoval tříbrankový náskok, a přestože Kamenice po změně stran zadělala na drama, na remízu už nedosáhla. „Říkali jsme si, že to bude dobrá zkouška, a dopadlo to dobře. Musím pochválit všechny, co byli na place,“ dodává.

Góly: Bartejs 2, Duben. Poločas 3:0. Kostelec: Neděla – P. Čírtek, A. Procházka, Fejt, Hawerland – Číhal, Šmahel, Sekan – Bartejs, Duben.

RANTÍŘOV – HERÁLEC 1:2

V první půlce se prosadili domácí. Na dlouhý nákop Horáčka si naběhl Vlček, který zkušeně přehodil gólmana. „My měli další dvě tutovky a soupeř jednu dobrou příležitost,“ přibližuje trenér Rantířova Gustav Cabúk. Herálec v 56. minutě vyrovnal a po sérii neproměněných rantířovských šancích dokonal v 90. minutě obrat. „My měli těch šancí víc, ale nedokázali jsme je proměnit. Byl to dobrý vyrovnaný fotbal a určitě to splnilo svůj účel,“ dodává Cabúk.

Gól: 18. Vlček. Poločas 1:0. Rantířov: Šereda – Horáček, Vácha, Kalný (46. Vaněk), Střecha – Kubík, Vlček, Živný, Kavka – Oberreiter, Pecha.

LUKA – BOHDALOV 2:4

V úvodu neproměnil Toman sólo, a Bohdalov pak utekl na rozdíl dvou branek. Před přestávkou se Toman přeci jen dočkal, když proměnil penaltu, ale ve druhé půlce Bohdalov zvýšil na 4:1, a Vařejka poté už jen korigoval druhou brankou Luk. „Bohdalov vyhrál naprosto zaslouženě. Nám odkrylo utkání chyby, které musíme do začátku soutěže odstranit,“ hodnotí trenér David Votava.

Góly: Toman (PK), Vařejka. Poločas 1:2. Luka n. J.: Žatečka – Boháček, Kubeš, Brožek (46. Hlávka), F. Číhal (46. Trombelli) – Horáček, Bratršovský (46. Pibil), Kabátek (46. Vařejka), P. Hintnaus – M. Hintnaus (46. P. Číhal), Toman.

BEDŘICHOV – SPEŘICE 5:3

V první půlce se prosadil pouze bedřichovský Paulík, ale po změně stran už byla k vidění pořádná kanonáda. Domácí utekli až na 4:1, a přestože Speřice dvěma góly zadělaly na drama, Bedřichov si výhru pojistil pátou brankou. „Byla to hra na vysoké úrovni, balony v rychlosti, na jeden dva doteky. Prostě nádherný fotbal z obou stran, a já jsem mile překvapený, jak to kluci proti velmi dobrým Speřicím zvládli,“ doplňuje kouč Bedřichova Luboš Lacina.

Góly: P. Mašek a Vacek po 2, Paulík. Poločas 1:0. Bedřichov: Šána – Pertl, Hora, D. Mašek, Heřmánek – Vaněk, Paulík, O. Lacina, Volák – Kolman, Vacek. (střídali: D. Lacina, Špendlíček, P. Mašek).

STAŘEČ – TELČ 1:2

Telč první poločas ovládla. Bartušek se prosadil po rohu a skrumáži, Bodlák vyslal nechytatelnou ránu na branku z dvaceti metrů a bylo to 2:0. „První půlka byla z naší strany výborná, dostali jsme soupeře pod tlak,“ těší telčského trenéra Karla Přibyla. Ve druhé půlce ale jeho tým neudržel vysoké tempo a jednou inkasoval. „Hoši polevili, ale celkově jsme byli lepší,“ dodává.

Góly: Bartušek, Bodlák. Poločas 0:2. Telč: Šebesta – Dolejský, Černáš, J. Všohájek (46. Loula), D. Všohájek – Hejda, Jančo, Bartušek, Chalupa – Bodlák, Páral (46. Švec).