Krajský přebor bude zřejmě bohatší o dalšího skvělého fotbalistu. Do Staré Říše s největší pravděpodobností přijde exjihlavský Radek Sláma.

O jeho příchodu se spekulovalo už delší dobu. Nyní by se vše mělo dotáhnout do zdárného konce.

„Jsme domluvení s Radkem i s Hradcem Králové. Chybí to jen stvrdit podpisem,“ potvrdil předseda klubu Miroslav Nedvěd, kterého jednání s druholigovým klubem bude čekat dnes dopoledne.

Podle jeho slov jsou oba týmy domluvené i na sumě, za kterou by měl Sláma přijít. „Myslím si, že je to pro nás velice přijatelná částka,“ mnul si ruce šéf staroříšského fotbalu.

Amerika nevyšla

Třicetiletý obránce nebo záložník skončil v zimě ve slovenské Senici a hledal si nové angažmá. Měl několik nabídek i ze zahraničí.

„Měl jsem možnost odjet na testy do Ameriky, ale bohužel jsem nedostal pracovní povolení,“ krčil rameny Sláma, proto se jeho angažování protáhlo.

Nakonec však vyhrál „domov“. „Říše přišla s nejlepší nabídkou, navíc tam znám spoustu kluků a je to blízko,“ vyjmenoval hlavní důvody, proč se nechal zlákat nabídkou Staré Říše.

„Bude to pro nás velká posila. Je to znát, že je to hráč vyšší třídy. Věřím, že to bude i pozvánka pro diváky na dobrý fotbal,“ podotknul Nedvěd.

Odchovanec havlíčkobrodského fotbalu by měl do týmu nováčka krajského přeboru přijít na hostování do konce jara.

„Tím, že měl možnost odejít i do zahraničí, tak se mu v létě pravděpodobně otevřou i další možnosti, ale nechci o tom víc mluvit, to musí Radek sám,“ odůvodnil fakt, že je domluveno pouze půlroční hostování, předeseda Staré Říše a vzápětí dodal: „Ale samozřejmě pokud by chtěl zůstat, tak bychom byli jedině rádi.“