Úvodní dvě jarní kola krajského přeboru naznačila mnohé, zejména co se týče boje o divizi. Vrchovina zvládla obě utkání, zatímco všichni její soupeři body ztráceli. Ždírec dokonce Jaroměřice vyprovodilY pětibrankovým přídělem a klesl až na sedmé místo tabulky.

VRCHOVINA

Vrchovina v Moravských Budějovicích potvrdila opět velkou produktivitu, nikoli však efektivitu. V její sestavě se těžko hledal ofenzivní hráč, který by nespálil aspoň jednu šanci. „Zedníček aspoň tři, Buchta, Dobrovolný, Skalník,“ vypočítává tutovky trenér Richard Zeman.

Vrchovina sedmdesát minut jasně ovládala dění na trávníku, moravskobudějovická defenziva absolutně nestíhala pokrývat pohyblivé ofenzivní hráče hostí. Jenže ukázala i slabiny. Ačkoli se pyšní i nejlepší defenzivou, bohorovností dovolila soupeři dostat se do kontaktu a o drama bylo postaráno.

„Že sem tam padne nějaký zbytečný gól, to se stává. Ale my nemůžeme udělat ze zápasu takové drama, to by se nám nemuselo vyplatit,“ hřímá Zeman a dodává: „Úplně zbytečné bylo vyloučení Skalníka, moc taktiky neprokázal.“

BYSTŘICE N. P.

Z vedoucího čtyřlístku narazila na nejtěžšího soupeře Bystřice. Havlíčkobrodský Slovan má za sebou slušnou zimní přípravu, navíc umělá tráva stylu hry Bystřice nesvědčí. „Utekl nám první poločas, ale ve druhém jsme se zlepšili. Byl to solidní zápas, musíme respektovat sílu soupeře,“ nechal se slyšet bystřický kouč Zdeněk Hovorka.

POLNÁ

Jeden z pronásledovatelů Vrchoviny, polenský Slavoj, o víkendu také „zaváhal“, ve Velké Bíteši vydoloval pouze bod za remízu 1:1, kterou si zajistil až v samotném závěru z penalty. Ovšem pro kapitána a zároveň asistenta Tomáše Kaplana to rozhodně ztráta není. „Je to bod z venku. Navíc, kdyby soupeř neudělal v závěru hloupý faul, tak bysme jeli domů s prázdnou,“ upozornil exjihlavský útočník.

Co se týče postupu do divize, tak má Kaplan jasno. Vrchovina je zřejmě jediným a největším aspirantem. „Je sice ještě hodně kol do konce soutěže, ale je pravda, že dvanáctibodový náskok je velký. Když Vrchovinu nepostihne nějaká krize, tak si první místo pohlídá,“ uznal.

ŽDÍREC N. D.

Pokud někdo o velikonočním víkendu vyloženě selhal, tak jsou to fotbalisté Ždírce. Z Jaroměřic si odvezli výprask 5:0. „Po celý zápas jsme nemohli najít recept na agresivní důraznou obranu domácích. Předvedli jsme špatný výkon, tři góly byly hodně laciné. Mohlo to klidně skončit i vyšším debaklem. Sice nám scházeli tři hráči, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Jednoduše jsme na Jaroměřice nestačili důrazem,“ přiznal kouč Miloslav Čivrný.

Jediné pozitivum vidí v rozšíření kádru. „V posledním přestupním termínu jsme udělali dva hráče, přivedli jsme Harta ze Světlé a vrací se Kysilko. Tím jsme rozšířili kádr. Ještě bych rád někoho vytáhl z béčka, jenže to neodehrálo zatím ani jeden zápas a já hráče neviděl v akci.“