Výměna trenéra by mohla být pro exjihlavského fotbalistu Stanislava Tecla krokem do základní sestavy prvoligové pražské Slavie.

Nový kouč „sešívaných“ František Cipro dal talentovanému útočníkovi šanci v pondělním derby se Spartou. „Trenér se mě před zápasem ptal, jak se cítím, jestli bych se z toho nepodělal,“ usmíval se Tecl.

Devatenáctiletý rodák z Herálce na Havlíčkobrodsku sice nakonec nebyl spokojen s výsledkem (0:1) ani se svým výkonem, prestižní utkání si přesto užil.

Máte za sebou první zápas v základní sestavě Slavie. Bylo pro vás překvapení, že vám trenér Cipro dal šanci?

Překvapení to pro mě bylo, i když během týdne se mnou trenér mluvil. Ptal se mě, jak se cítím, jestli bych se z toho nepodělal. (úsměv) Takže jsem to trochu čekal, ale určitě to bylo příjemné překvapení.

Myslíte si, že změna kouče by vám mohla zařídit vstupenku do prvoligových utkání?

Těžko říct, ale věřím, že ano. Doufám, že dostanu čím dál tím víc prostoru a šanci chytnu za pačesy.

Premiéra v základu a hned derby? Byl jste z toho nervózní?

Neřekl bych nervózní. Byl to těžký zápas, ale bohužel pro nás se špatným koncem. Myslím, že jsme nebyli horší než Sparta. Jenže jsme se nedostávali do šancí. To rozhodlo.

A jak byste zhodnotil svůj výkon? Byl jste spokojen, nebo byste si něco vyčetl?

Spokojený být určitě nemůžu. Je spoustu věcí, na kterých ještě musím zapracovat a do příště je zlepšit. Byl to první zápas, ale dá se říct, že jsme vepředu neměli moc balonů, ale týmu jsme moc nepomohli. Třeba tím, že bychom vepředu podrželi balon. Můj výkon nebyl nic moc.

Postavil jste proti ostrému chlapíkovi Tomáši Řepkovi. Jak se vám proti němu hrálo?

Ostrý je. (úsměv) To ale k fotbalu patří. On je tím známý, tak jsem se na to připravil. Nebyl s tím žádný problém.

Strach jste neměl?

Ne, to určitě ne. (úsměv)

Ve Slavii jste zdědil číslo dresu po Vladimíru Šmicerovi. Dávají vám to spoluhráči nějak najevo, že když máte jedenáctku, tak byste měl být obávaným kanonýrem?

Ani ne. Možná ze začátku nějaké prupovídky byly, ale už ne.

Přišel nový kouč, nastaly nějaké změny?

Každý trenér má své metody. Vždycky když se změní trenér, tak přijde nový impuls. Nyní jde o to, abychom se vrátili na vítěznou vlnu.

Ve čtvrtek vás opět čeká Sparta, tentokrát ovšem v odvěte Ondrášovka Cupu. Už trenér oznámil nominaci?

Zatím sestavu nevíme. Je to pro nás jeden z nejdůležitějších zápasů téhle sezony. Trenér šetřil Milana Černého i Standu Vlčka, takže uvidíme, jak to nakonec postaví.

Je to pro vás hráče hodně svazující, když víte, že úspěch v poháru je vaší jedinou možností, jak se dostat do pohárové Evropy?

Je to pravda, že je to pro nás jediná šance, jak se do Evropy dostat. Teď musíme zápas se Spartou zvládnout, pak bychom narazili na Jablonec. Musíme jet prostě dál. Je to jediná možnost. Rozehráli jsme to dobře. Máme na čem stavět.

Když vzpomeneme váš první zápas za prvoligovou Slavii proti Ostravě, do kterého jste naskočil v 73. minutě. Potkal jste se v něm s bývalým spoluhráčem a kamarádem z Jihlavy Matějem Vydrou. Měli jste čas si popovídat?

Po zápase jsme spolu mluvili. Řekli jsme si, co a jak, co je nového, jak se nám daří.

Jste spolu stále v kontaktu a vzájemně se sledujte?

Určitě. Hodně často si voláme, napíšeme si.