Na podzim rozmetali naděje svého zítřejšího soupeře pěti góly – a na ofenzivní sílu hodlají vsadit i tentokrát. Druholigoví jihlavští fotbalisté vyrážejí do Čáslavi s cílem prodloužit skvělou sérii šesti vítězství v řadě.

„Jenže z podzimního zápasu se nedá moc vycházet. Přece jen jsme od té doby jak my, tak i Čáslav výrazně obměnili kádr. Máme prakticky úplně jiné mančafty,“ konstatoval trenér FC Vysočina Luboš Urban.

Jeho svěřenci se po 26. kole usadili ještě pevněji na čtvrté pozici. A pošilhávají i po třetím místě, které drží poslední dobou tápající Zlín. Ten měl před svým včerejším utkáním na hřišti pražské Dukly o pět bodů víc a k dobru dohrávku s Třincem.

„Ztrátu na postupové příčky už sice nedoženeme, ale pořád je o co hrát. Musíme bojovat až do posledního kola. Už jenom kvůli tomu, že Jihlava patří na špici,“ nechal se slyšet Urban. „Do Čáslavi tedy rozhodně nejedeme prohrát,“ doplnil.

Případné vítězství FC Vysočina by pomohlo jeho rezervě. Kdyby se k už jistě sestupujícím Vítkovicím přidal jeden z českých týmů, tedy právě Zenit, nebo Sparta B, měla by jistou účast v MSFL pro příští sezonu. „Budeme hrát i za béčko, jenže situace na konci tabulky je pořád hodně zamotaná,“ poznamenal jihlavský kouč.

Čáslav navíc nedá vůbec nic zadarmo. „Bude hrát nesmírně agresivně, jelikož bod je pro ni v současné chvíli málo. Potřebuje tři. Ale to by mohla být na druhou stranu naše výhoda, protože hru víc otevře. A její obranná fáze je jednoznačně slabší než útočná,“ upozornil Urban.

Ten se musí obejít bez pravého beka Gabriela, jenž pyká za vyloučení v minulém zápase se Sokolovem. Za normálních okolností by se na jeho místo postavil Veselý, kterého však nejspíš vyřadí ze hry naštípnutý prst. „Nějak si s tím poradit musíme. Každopádně nejsem zastáncem výrazných přeskupení,“ uvedl trenér FC Vysočina. Nasadit by tak mohl obrannou čtveřici Tlustý, Karlík, Šimáček, Gavrič.