Třiadvacáté kolo ve fotbalových I. A třídách přineslo tři body Janovicím a Dobronínu. Stonařov doma vytěžil jen remízu a Rantířov s Třeští venku neuspěly.

JANOVICE – VĚŽNICE 3:0

První půlka nabídla fotbal průměrné úrovně. V 5. minutě mohli jít hosté do vedení, ale šanci Šejstala zmařil Bratršovský. Poté byly v dobrých pozicích Barák, Padrnos a Zamazal, ale to se zaskvěl Drahoš, takže poločas skončil bez branek.

Ve druhé půlce se herní tvář utkání nezměnila. Hosté se soustředili na poctivou obranu a domácí se neúspěšně tlačili před Věznickou branku. Oživení ofenzivy janovické hry přinesl až střídající Šuhaj, který nejdříve vybídl ke skórování Padrnose, jehož zakončení ztroskotalo na Drahošovi.

V 81. minutě už ale hostující gólman inkasoval. A to z kopačky Šuhaje, který ho nekompromisně prostřelil. Podobná situace, v níž se „zachránce“ domácích znovu nemýlil, se během dalších pěti minut opakovala ještě dvakrát, a Janovice slavily výhru 3:0.

Góly: 81., 84. a 86. Šuhaj. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 1:4. Diváci: 150. Poločas 0:0. Janovice: Bratršovský – Zeman, Černý, Reiterman, Lapeš – Zamazal, Špendlíček, Čurda (61. Slezák), Padrnos – Varhaník (61. Šuhaj), Barák.

DOBRONÍN – POHLED 5:1

V úvodu byli hosté aktivnější a domácím hra na brejky nešla. Dobronínu pomohl až roh ze 17. minuty a branka důrazného Smejkala. Poté jeho tým převzal iniciativu, jenže T. Sedláček a Kalců velké šance neproměnili. Prvně jmenovaný ovšem složil úspěšně reparát, když zakončil samostatný únik povedenou kličkou gólmanovi.

Stejný hráč navíc hned po obrátce a skvělé přihrávce Záškody zvýšil na 3:0. Pohled poté zabral a Šikner čtvrt hodiny před koncem vykřesal naději. Jenže dobře hrající Záškoda po chvíli nedal křížnou střelou Růžičkovi sebemenší šanci a na 5:1 uzavřel skóre pohotovou dorážkou.

Góly: 17. Smejkal, 31. a 46. T. Sedláček, 79. a 84. Záškoda – 75. Šikner. Rozhodčí: Vobroný. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas 2:0. Dobronín: Chvátal – Skořepa, Laňka, Diviš, Štefko – M. Sedláček (64. Mikšíčka), Smejkal, Krejčí, Vaněk (80. Sobotka) – T. Sedláček, Kalců (43. Záškoda).

I. A TŘÍDA – SK. B
STONAŘOV – BOHDALOV 0:0

V první půlce se ocitl v dobré šanci Kántor, ale jeho střelu ze šestnáctky mířící do šibenice Krupica vytáhl. Na stonařovského gólmana si pak nepřišel ani Křesťan. Domácí kontrovali šancemi Gavallera, který na poslední chvíli promáchl a ve své druhé šanci také neuspěl. Balon si pak v dobré pozici ukopl i Jaroš.

Po změně stran se už moc pohledných akcí zavánějících gólem nezrodilo. Hosté se soustředili na nulu a domácí nemohli najít recept na kompaktní obranný val. Rozhodnout ale přeci jen mohli, jenže Paiskrův střílený centr napálil Špaček půl metru nad bohdalovskou branku.

Rozhodčí: Tesař. ŽK: 3:2. Diváci: 80. Stonařov: Krupica – Šmarda, Bláha, Špaček, Paiskr – Grepl (46. Čumpl), Šána, Jaroš, Příhoda (80. Digrin) – Gavallér, Vevera (60. Škrdla).

BUDIŠOV – RANTÍŘOV 4:1

Domácí zaspali začátek a hned v 1. minutě potrestal jejich nesoustředěnost Živný. Poté se hra vyrovnala a Budišov začal být lepší, což korunoval vyrovnávací brankou Z. Dvořák. Rantířov nezvládl ještě závěr poločasu a ve 44. minutě, když nedokázal zastavit pohlednou individuální akci J. Dvořáka.
Po změně stran se hrálo už jen na jednu branku a góly padaly jen z pokutových kopů. První faul v rantířovské šestnáctce potrestal Švec, kterého po dvou minutách napodobil Z. Dvořák. Domácí ve zbytku utkání měli ještě několik šancí skóre navýšit, ale do černého už nezamířili.

Góly: 34. a 56. (PK) Z. Dvořák, 44. J. Dvořák, 54. Švec (PK) - 1. Živný. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 1:2. Diváci: 190. Poločas 2:1. Rantířov: Šereda – Horáček, Kalný, Hájek, Benda (65. Šimek) – Kavka, Živný, Vaněk (76. Pecha), Kubík – Ráček, Kovačík.

V. MEZIŘÍČÍ B – TŘEŠŤ 1:0

Domácí začali náporem a záhy se ujali vedení. Pokorný vysunul Horta a ten před brankou našel Kafku, který se hlavou nemýlil. Poté měli velkomeziříčští i další šance, ovšem bez střeleckého úspěchu. Ke slovu se dostala několikrát i Třešť, ale gólový efekt to nepřineslo. V podobnému duchu se hrálo i ve druhém poločase. Branku už zápas ovšem nepřinesl.

Gól: 9. Kafka. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 0:4. ČK: 0:1 (90. Veselý). Diváci: 70. Poločas: 1:0. V. Třešť: Jindřich – Rod, Gregor, Kříž, Veselý – Krejčí, Mikeš, Trnka, Rejcha (64. Sedláček) – Pěnička (60. Chalupský), Gutwald.