Fotbalisté Dobronína si jarní část I. A třídy skupiny A užívají. Po podzimu sestupem ohrožený celek z Jihlavska dal svým soupeřům jasně najevo, že o pád do I. B třídy rozhodně nestojí.

Naposledy pocítil skvělou formu Dobronína Pohled, který si odvezl prohru 1:5.

„Po poločase jsme vedli 2:0 a chtěli chytnout začátek druhé půlky, což se povedlo a my dali třetí gól,“ těší trenéra Radka Šerého. „Pak sice přišla chvilka útlumu, vypadli jsme z rytmu, a když hosté snížili, kluci dostali strach. Naštěstí ale přišla čtvrtá branka a s ní i uklidnění. Pak jsme mohli dát klidně ještě další tři góly,“ říká kouč Dobronína.

Výkonem ho potěšili i hráči. „Bylo to náročné utkání, a přestože jsme nebyli kompletní, tak kluci, co nastoupili, to zvládli skvěle. Všichni to odmakali.“

Už jsou šestí

Dobronín si jasnou výhrou v tabulce opět polepšil. Z osmého místa skočil na šestou příčku. „Jaro je excelentní, prostě super. Jsme zachránění a můj cíl je teď páté místo,“ má jasno Šerý.

Jeho tým v odvetné části prohrál pouze doma s Chotěboří. „To byl kolaps, který asi měl přijít,“ říká kouč. Z ostatních osmi zápasů ale vytěžil Dobronín 18 bodů. „Projevuje se větší konkurence, kluci makají, chodí na tréninky a šlape to. Venku jsme ještě neprohráli, a i když nás čekají zápasy s těžkými soupeři, hrát můžeme s každým,“ tvrdí. Zejména následující zápas s Věžnicemi prý bude hodně důležitý. „Máme jim co vracet za tu podzimní prohru, kterou chceme odčinit,“ má jasno Radek Šerý.