Sérii bez porážky protáhli na úctyhodných třináct zápasů, navíc nepodlehli ani vítězi druhé ligy. Přesto rozlučce jihlavských fotbalistů s letošní sezonou chybělo něco podstatného – góly. S Východočechy hráli na domácím trávníku „jen“ 0:0.

„Myslím si, že jsme dva body ztratili. Šancí jsme měli rozhodně víc než soupeř. Ale i remíza se počítá, zvlášť když jsme na jaře prohráli jenom v úvodním kole se Zlínem a Hradec dokonce ani jednou,“ konstatoval kouč FC Vysočina Luboš Urban.

Hosté si postup do nejvyšší soutěže zajistili s předstihem, do Jihlavy tak dorazili ve výrazně oslabené sestavě. „Kluky jsem však upozorňoval, že se Hradec rozhodně neporazí sám. Na nás bylo, abychom si vytvořili tlak,“ zdůraznil Urban, jehož svěřenci začali protivníka výrazněji přehrávat až ve druhém poločase.

Nejsnaživějším dobyvatelem hostující defenzivy byl záložník Petr Dolejš, v závěru připravoval příležitosti sobě i svým parťákům jako na běžícím pásu. Jenže bez kýženého efektu. „Já už gól nedal ani nepamatuju, takže o to víc jsem se snažil. Bohužel to nevyšlo ani tentokrát,“ pokrčil smutně rameny.

Šimáček zaváhal

Po Dolejšově akci se zrodila také největší šance utkání. Jeho přihrávka z pravé strany našla v 87. minutě na malém vápně zcela volného Jana Šimáčka. Jenže stoper FC Vysočina poslal míč úplně jinam, než si představoval. S hlavou v dlaních pak mohl pouze zpytovat svědomí.

„Já už ani nevím, co jsem si v té chvíli říkal… To se jen tak nevidí, tohle nedat,“ zlobil se na sebe Šimáček. „Asi jsem zvyklý bránit, tak jsem to kopl vedle,“ doplnil. „Gólman trochu vyběhl a Šimi balon blbě trefil. Škoda, ale takový je fotbal,“ poznamenal Dolejš.

S výkony i výsledky v jarní části druhé ligy ovšem mohou být Jihlavští maximálně spokojeni. Z devátého místa se díky nim prokousali až na čtvrté. „Jaro nám vyšlo, ale de facto nic neřešilo. Hlavně nám to musí šlapat v příští sezoně, kdy chceme postoupit. Pokud bychom na podzim naše úspěchy nepotvrdili, bylo by to špatné,“ prohlásil Šimáček.